Peugeot zaprezentuje w Genewie koncept na bazie modelu 508

Pod koniec 2018 roku Peugeot Sport poinformował o planach uruchomienia seryjnej produkcji gamy zelektryfikowanych modeli o sportowych osiągach. Na salonie samochodowym Genewa 2019, producent zaprezentuje model Concept 508 Peugeot Sport Engineered.

#UNBORING THE FUTURE zapowiada przyszłość, która oferuje we wnętrzach modeli Peugeot wszystko z wyjątkiem nudy. Ponieważ zelektryfikowany napęd może być również synonimem czystej przyjemności, całkiem oczywiste wydawało się stworzenie gamy modeli o sportowych osiągch. Model Concept 508 Peugeot Sport Engineered jest owocem bogatego doświadczenia konstruktorów Peugeot Sport. Został stworzony na bazie sedana Peugeot 508 Hybrid. Ten koncepcyjny niskoemisyjny samochód wyróżnia się wyjątkowymi, niespotykanymi dotąd w modelach Peugeot osiągami oraz wyrafinowaną, muskularną stylistyką.

„Elektryfikacja to wspaniała okazja do zaoferowania całkiem nowego rodzaju doznań z jazdy. Tworzymy nowy poziom osiągów: nowe źródła energii, nowe parametry użytkowe, nowe obszary do zagospodarowania, nowe wyzwania do podjęcia… Czysta przyjemność, która generuje zaledwie 49 g CO2/km!” – Jean-Philippe Imparato – dyrektor generalny Peugeot

Poprzez swoją strategię Peugeot dowodzi, że napęd elektryczny może być źródłem nowego rodzaju osiągów, które łączą intensywność doznań z jazdy z efektywnością energetyczną. Opracowanie nowej linii produktów powierzono działowi Peugeot Sport, który od zawsze zajmuje się wyczynowymi modelami Peugeot i ma na swoim koncie takie osiągnięcia jak wyczynowe wersje 908 i 3008 DKR, które zwyciężały w wyścigu 24H Le Mans i rajdzie Dakar, czy też 208 R2, 308 Racing-Cup i 308 TCR. Zespół pracował także nad takimi modelami, jak PEUGEOT RCZ-R (2013), 208 GTi 30th (2014) i 308 GTi by PEUGEOT SPORT (2015).

Źródło: Peugeot