Odnowiona Škoda Fabia

Škoda Fabia została poddana modernizacji. Odświeżony model zostanie zaprezentowany w marcu w Genewie.

Po raz pierwszy w historii Škoda Fabia będzie dostępna z przednimi i tylnymi światłami wykonanymi w technologii LED. Producent poszerzył liczbę dostępnych modeli felg aluminiowych, z których największe mają 18 cali.

Przeprojektowana została deska rozdzielcza, a do wyboru będą nowe tapicerki, w tym dwukolorowe. Powiększony został ekran systemu multimedialnego SWING, do 6,5 cala. Na liście dostępnych opcji związanych z bezpieczeństwem znaleźć będzie można m.in. Blind Spot Detection (funkcję monitorowania martwego pola w lusterkach) i Rear Traffic Alert (funkcję wspomagania wyjazdu z miejsca parkingowego).

W gamie znajdą się cztery trzycylindrowe jednostki o pojemności 1,0 l. Wolnossące silniki MPI z wtryskiem pośrednim będą oferowane w dwóch wariantach mocy: 60 KM i75 KM. Jednostki TSI, wyposażone w turbosprężarkę oraz bezpośredni wtrysk paliwa, będą dostępne w wariantach 95 KM i 110 KM. Silniki wyróżniają się m.in. cichszą pracą i niskim poziomem wibracji w stosunku do dotychczas stosowanych. Najmocniejsza z wymienionych jednostek będzie dostępna z siedmiostopniową przekładnią automatyczną DSG.

Od 1999 roku na całym świecie sprzedano ponad cztery miliony Fabii, w tym ponad pół miliona sztuk modelu trzeciej generacji.

Źródło: Škoda