Nowy Peugeot 508

Na niecałe dwa tygodnie przed targami w Genewie, Peugeot upublicznił pierwsze informacje na temat swojego najnowszego modelu.

W nowym Peugeocie 508 uwagę zwraca przedni pas z masywnym grillem i charakterystycznymi pionowymi wcięciami ledowych świateł w zderzakach. Diodową technikę wykorzystano także w tylnych lampach, które wraz z klapą ze zintegrowanym spoilerem, tylnym dyfuzorem i chromowanymi końcówkami wydechu, stanowią zgrabne zwieńczenie sylwetki.

Premierowa edycja modelu posiada deskę rozdzielczą i-Cockpit wraz z 10-calowym ekranem dotykowym oraz małym wieńcem kierownicy, która z góry i z dołu ma lekko spłaszczony kształt.

W wyposażeniu znajdą się m.in. multimedia z systemem audio firmy Focal czy fotele z funkcją masażu. Dodatkowo, po raz pierwszy w tej klasie, samochód będzie wyposażony w asystenta jazdy nocą z noktowizorem.

Jesienią przyszłego roku Peugeot zamierza wprowadzić do sprzedaży wersję hybrydową z systemem typu Plug-In.

Model będzie miał swoją oficjalną premierę na rozpoczynającej się już niebawem wystawie motoryzacyjnej w Genewie. Według planów producenta sprzedaż ma ruszyć we wrześniu bieżącego roku.

Źródło: Peugeot