Nowy Nissan Juke już w Polsce

Pod koniec października zadebiutowała w Polsce druga generacja Nissana Juke. Japoński producent zdecydował się odświeżyć swojego crossovera po 9 latach produkcji. Nowy Juke ma wszystkie najlepsze cechy poprzednika, a dodatkowo urósł i stał się modelem bardziej premium.

 Tekst i zdjęcia: Michał Baranowski

 Nowy Juke to zdecydowanie pierwszy z gatunku, tak popularnych dziś, małych crossoverów. Nissan przez 9 lat produkcji sprzedał w Europie ponad milionie egzemplarzy, a sprzedaż również w Polsce rosła z roku na rok. Być może dlatego, tak długo zwlekano z wprowadzeniem nowej wersji. Nowy model zdecydowanie przypomina poprzednika, ale jest od niego dłuższy, szerszy i ma bardziej pojemny bagażnik. Nowy Juke został zaprojektowany przez ten sam zespół, który pracował nad poprzednikiem. „Nowy Juke dojrzał, podobnie jak my” – tak ocenił wynik prac szef zespołu projektowego. Auto nadal jest bardzo charakterystyczne, a dodatkowo bardziej „muskularne”. Na 19” kołach prezentuje się wyjątkowo atletycznie niczym dobrze wytrenowany sportowiec, a sylwetka obiecuje sportowe wrażenia z jazdy. Auto dostępne jest z jednym – turbodoładowanym – jednolitrowym silnikiem o mocy 117 KM, współpracującym do wyboru – z manualną lub dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów.

Cena nowego Juke’a zaczyna się od niecałych 68 tysięcy złotych. W każdej wersji kupujący znajdą między innymi światła FULL LED, komplet poduszek powietrznych, system bezpieczeństwa aktywnego i jednobryłowe fotele przednie. W drugiej wersji wyposażenia dochodzi między innymi 8” ekran dotykowy, obsługa Apple Car Play i Android Auto oraz kamera cofania. W najdroższej wersji TEKNA kierowca otrzymuje dodatkowe pakiety bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy (ProPILOT, System kamer 360, aktywny tempomat, system ostrzegania o pojeździe w martwym polu oraz system ostrzegania o ruchu w kierunku poprzecznym. Dodatkowo można dokupić pakiet Sound & Go z systemem BOSE Personal Plus z 4 dodatkowymi głośnikami w zagłówkach. Wersja TEKNA to także możliwość zamówienia dwukolorowego nadwozia. Dodatkowo można spersonalizować wnętrze o tapicerkę skórzaną łączoną z Alcantarą, pokrywającą nią nie tylko siedziska foteli, ale także elementy deski rozdzielczej.