Nowy Citroën C3 [GALERIA I WIDEO]

Nowy Citroën C3 wyróżnia się niebanalną stylistyką oraz ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi, w tym pokładową kamerą HD.

Citroën wprowadził na rynek pierwsze C3 w 2002 r. Od tamtego czasu producent sprzedał 3,5 mln egzemplarzy kolejnych generacji tego modelu. Najnowsze wcielenie miejskiego auta nawiązuje pod względem stylistycznym do Citroën C4 Cactusa. Tak samo, jak ten model, C3 ma na drzwiach tzw. panele Airbump, które amortyzują uderzenia.

Samochód ma 3,99 m długości. Auto będzie dostępne w 36. kombinacjach kolorystycznych. Główne funkcje sterowania zgrupowano na 7-calowym ekranie dotykowym. Pojazd będzie mógł zostać wyposażony m.in. w nawigację 3D ze sterowaniem głosowym, kamerę cofania, alarm niezamierzonego przekroczenia linii na drodze oraz system kontroli martwego pola.

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest ConnectedCAM Citroën. Jest to szerokokątna, multimedialna kamera HD, wbudowana w nadwozie, pozwalająca na rejestrowanie obrazów i filmów oraz udostępnianie ich na portalach społecznościowych lub też zachowanie ich dla siebie.

W gamie silnikowej znajdą się trzycylindrowy silnik benzynowy PureTech (o mocy 68, 82 i 110 KM) oraz diesel BlueHDi (75 lub 100 KM).

Źródło: Citroën