Nowe Renault Talisman od czerwca w salonach

Bardziej wyrazisty design ze zmienionym układem świateł, bogatsze wyposażenie, nowe systemy wspomagania kierowcy Easy Drive, reflektory LED Matrix Vision, układ jezdny 4Control z czterema kołami skrętnymi i elektrycznie regulowaną siłą tłumienia amortyzatorów oraz nowa gama silników – tak w skrócie można opisać nowe Renault Talisman, które trafi do sprzedaży w czerwcu.

Według opinii producenta, od momentu premiery tego modelu na rynku stylistyka jest najważniejszym kryterium zakupu Talismana. Wprowadzone zmiany mają jeszcze mocniej zaakcentować jego styl i podnieść atrakcyjność nowego Renault.

Odświeżone nadwozie

Zmieniony styl przodu nadwozia podkreśla nowy grill z poprzeczną, chromowaną listwą oraz zmodyfikowany kształt zderzaka. Nowe Renault Talisman ma teraz w całej gamie oświetlenie w 100% LED. Adaptacyjne reflektory wykorzystują technologię LED Matrix Vision i mają również sekwencyjne ledowe kierunkowskazy. Bardziej elegancki wygląd samochodu podkreślają światła dzienne w kształcie litery C („C-Shape”), charakterystyczne dla całej gamy Renault.

Z tyłu nadwozia światła w 100% LED są ozdobione chromowaną listwą, a sekwencyjne kierunkowskazy podkreślają czystą i wysmakowaną stylistykę nowego Talismana. Sportowym akcentem, który dodatkowo poprawia jakość systemu multimedialnego, jest antena w kształcie płetwy rekina zamontowana w tylnej części dachu nowego Talismana. Nowy Talisman wyróżnia się nowymi kolorami nadwozia: Szary Baltique, Czerwony Millésime i Szary Highland. Ewolucję stylistyczną uzupełniają nowe modele felg: Pierre (17’’), Stellar (18’’) i Sato (19’’).
Gdy kierowca zbliża się do samochodu, Talisman uruchamia tzw. sekwencję powitalną ― włącza światła reflektorów i podświetla klamki drzwi. Ciąg dalszy sekwencji powitalnej ma miejsce w kabinie.

Dopracowana stylistyka wnętrza

Kabina nowego Talismana jest starannie wykończona w najdrobniejszych szczegółach. Nowa, chromowana listwa ozdobna podkreśla kształt nowej konsoli centralnej, wyposażonej w oświetlenie ambientowe, a nowe wykończenie z rozbielanego drewna na tablicy rozdzielczej i drzwiach dodaje elegancji wersji INITIALE PARIS. Dla pełniejszej personalizacji kabiny kierowca i pasażerowie mogą teraz wybrać jeden z ośmiu rodzajów oświetlenia ambientowego za pośrednictwem systemu MULTI-SENSE.

Dla lepszego komfortu odczytywania danych na tablicy rozdzielczej nowego Talismana została ona wyposażona w pełni konfigurowany ekran cyfrowy 10,2”, który jest elementem wyposażenia od poziomu Intens. Możliwa jest personalizacja wrażeń z jazdy za pomocą trybu wybranego w systemie Multi-Sense łącznie z informacjami z systemu nawigacji GPS, które pojawiają się na wyświetlaczu. Auto wyposażono w elektrochromatyczne bezramkowe wewnętrzne lusterko wsteczne oraz większe uchwyty na kubki, ozdobione chromowanymi elementami i podświetlane. Na konsoli centralnej pojawia się indukcyjna ładowarka do telefonów, a elementy sterujące wentylacją mają cyfrowy wyświetlacz wybranej temperatury. Ponadto nowy przycisk „Auto-Hold” unieruchamia samochód, nawet jeśli hamulec ręczny nie został zaciągnięty. Przełączniki regulatora prędkości są przeniesione na kierownicę, aby polepszyć ergonomię.

Już od pierwszego poziomu wyposażenia francuskiego modelu są oferowane nowe rodzaje tapicerki, a skóra we wnętrzu pojawia się już od drugiego poziomu Intens. Oferta obejmuje trzy kolory tapicerki skórzanej Riviera: Jasnoszary Piaskowy, Brąz Castenyera i Czarny Titane. W wersji Initiale Paris w skład standardowego wyposażenia wchodzi nowa tapicerka ze skóry pikowanej nappa w kolorze Czarny Titane lub Jasnoszary Piaskowy z nowymi koniakowymi przeszyciami. Od poziomu Intens klient ma zaś do wyboru czarną lub jasnoszarą kolorystykę wnętrza.

(TSz)
Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.