Nowe Porsche 911 Turbo już w polskich salonach

Po premierze nowego Porsche 911 Turbo S do oferty niemieckiej marki wchodzi także tańsza, podstawowa wersja 911 Turbo. Do wyboru są dwie odmiany nadwozia: Coupe i Cabriolet, natomiast ceny w Polsce rozpoczynają się od kwoty 918 tys. złotych.

Sześciocylindrowy bokser nowego Porsche 911 Turbo o pojemności 3749 cm3 ma moc zwiększoną do 580 KM i korzysta teraz z symetrycznych turbosprężarek VTG wraz z elektrycznie sterowanymi zaworami bypass. W połączeniu z przeprojektowanym układem chłodzenia powietrza doładowującego i zastosowaniem piezoelektrycznych wtryskiwaczy poprawia to szybkość reakcji, osiągi, charakterystykę momentu obrotowego oraz swobodę we wkręcaniu się silnika na wysokie obroty.

Dzięki jednostce napędowej rozwijającej moc 580 koni mechanicznych, czyli o 40 KM wyższej niż w poprzedniku, czas potrzebny na przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi tylko 2,8 sekundy (o 0,2 sekundy krócej). Jeśli uwzględnimy ponadto wartość maksymalnego momentu obrotowego, obecnie 750 Nm, wówczas okaże się, że nowe 911 Turbo dorównuje swoimi podstawowymi osiągami poprzedniej generacji Turbo S.

Nowe wersje modelowe można już zamawiać. Porsche 911 Turbo Coupe kosztuje od 918 000 złotych, natomiast 911 Turbo Cabriolet wyceniono na kwotę co najmniej 983 000 zł. Na liście wyposażenia figurują takie opcje jak m.in. pakiet ograniczający masę własną pojazdu, sportowy układ wydechowy czy dwa warianty zawieszenia do wyboru.

(TSz)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.