Nowe Audi A6 Limousine

Audi oficjalnie zaprezentowało ósmą generację modelu A6 Limousine.

Najnowsza wersja Audi A6 została wyposażona w wiele nowinek technologicznych, jednak pod względem stylistycznym nadal jest podobna do poprzednika.

Wnętrze nowego Audi A6 jest bardziej przestronne niż we wcześniejszej wersji. Dzięki zwiększonym wymiarom zewnętrznym urosła przestrzeń na nogi w przedziale pasażerskim. Dodatkowo poszerzył się bagażnik, który w ósmej wersji modelu ma pojemność 530 l.

Nowością jest system poprawiający jakość powietrza we wnętrzu. A6 otrzymało aromatyzowanie dwoma delikatnymi zapachami, jonizator oraz wydajny filtr powietrza.

Szeroka oferta rozwiązań z zakresu connectivity gwarantuje kierowcy i pasażerom duże poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Nowe Audi A6 wyposażane jest w system nawigacji MMI Navigation, opcjonalnie w MMI Navigation plus, czyli centralę multimediów stworzoną według nowej koncepcji.

Początkowo na europejskich rynkach Audi będzie oferować model w czterech wersjach silników – z jedną jednostkę benzynową TFSI oraz trzy motory wysokoprężne TDI. Motor benzynowy 3.0 TFSI (V6 turbo) generuje 340 KM i 500 Nm i rozpędza limuzynę do 250 km/h. Podobne osiągi oferuje silnik 3.0 TDI o mocy 286 KM i 620 Nm. Słabsza odmiana diesla dostarcza 231 KM i 500 Nm. Podstawowym motorem będzie czterocylindrowy diesel o mocy 204 KM i 400 Nm.

Nowe Audi A6 Limousine zostanie wprowadzone na rynek w czerwcu tego roku.

Źródło: Audi