Nowa Dacia Duster na IAA Frankfurt 2017

Dacia Duster, której sprzedaż przekroczyła już milion egzemplarzy zostanie zaprezentowana w nowej formie już podczas wrześniowego salonu samochodowego IAA we Frankfrucie. Nowa seria będzie wyróżniać się totalnie odmienioną stylistyką oraz ma zapewnić więcej komfortu.

Zasadnicze cechy składające się na wizerunek i funkcje modelu Duster zostały ponownie określone
i unowocześnione, aby stworzyć zdecydowanie silny i muskularny wygląd samochodu. Tym samym model przejawia mocny temperament, który dodatkowo podkreśla nowy kolor nadwozia Orange Atacama. W nowej generacji przeprojektowano główny wlot powietrza, który teraz zaznaczony jest aż do reflektorów wysuniętych skrajnie na zewnątrz i w ten sposób optycznie poszerzających nadwozie samochodu. Nowa jest również forma świateł diodowych dziennych podzielonych na trzy segmenty. Osłona silnika podkreślająca terenowy charakter samochodu uzyskała kolor matowego chromu i jest odporna na zarysowania oraz trwale zachowuje swój oryginalny wygląd. Poszerzone błotniki, poziomo zarysowane linie nadwozia i szeroko rozstawione światła podkreślają solidny wygląd samochodu.

Nowy Duster to także istotne zmiany podnoszące poziom komfortu, widoczne w całkowicie odmienionym wnętrzu o znacznie bardziej prestiżowym wystroju oraz z nowymi elementami wyposażenia, które będzie można poznawać w szczegółach od 12 września 2017 roku.

Podobnie jak wszystkie modele marki Dacia, Duster adresowany jest do klientów poszukujących możliwości zakupu samochodu za rozsądną cenę. To oznacza samochód z oferty przystępnej cenowo, mający też funkcje i wyposażenie spełniające potrzeby nabywcy. Podwozie przystosowano do jazdy w terenie. Służą temu: podwyższony prześwit do 210 mm, krótki zwis przedni i tylny (822 mm z przodu, 820 mm z tyłu) i ograniczone kąty pokonywania przeszkód (kąt natarcia 30°, kąt rampowy 23° i kąt zejścia 36°).

Źródło: Dacia