Nadchodzi Toyota GR 86

Toyota Gazoo Racing podczas wspólnej prezentacji z Subaru Corporation pokazała nowy model GR 86. To światowa premiera najnowszego sportowego samochodu Toyoty, który uzupełnia portfolio linii GR. Trzeci globalny model z serii GR dołącza do GR Supry i GR Yarisa.

Nowy GR 86 to następca modelu GT86, który trafił na rynek w 2012 roku i osiągnął sprzedaż na poziomie ponad 200 tys. egzemplarzy. GR 86 będzie najlżejszym czteromiejscowym coupe w segmencie, dzięki wielu technologicznym innowacjom, których celem jest redukcja masy. Stąd m.in. zastosowanie aluminium do wykonania dachu czy elementów nadwozia.

Samochód jest napędzany czterocylindrowym silnikiem typu bokser o pojemności 2,4 litra. Nowa, większa jednostka napędowa sprawia, że GR 86 ma lepsze osiągi od swojego poprzednika.

Wymiary pojazdu są niemal identyczne jak GT86, a tym samym nowy model utrzymał nisko położony środek ciężkości, co przyczynia się do jeszcze lepszego prowadzenia. Sztywność skrętną poprawiono o około 50 proc. w porównaniu z GT86, dzięki czemu auto jest dynamiczniejsze i pewniej pokonuje zakręty.

Samochód wyposażono w elementy aerodynamiczne, takie jak przednie wloty powietrza czy boczne panele, które wywodzą się wprost z motorsportu. Sprawiają one, że model GR 86 osiąga prawdopodobnie najlepsze w klasie właściwości jezdne i stabilność w zakrętach.

Więcej szczegółów dotyczących nowego modelu japoński producent ma podać jeszcze w tym roku.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *