Nadchodzi nowe BMW serii 3

Obecnie oferowane BMW serii 3 zaczyna mieć coraz gorsze wyniki sprzedaży. To dobry moment aby na rynek wprowadzić nową generację tego modelu. Zapewnie będzie ona czerpać z większych i nowszych aut marki. 

Jak łatwo się domyślić nowe BMW serii 3 będzie mniejszą kopią serii 5. Dlatego też możemy się spodziewać podobnej stylistyki zewnętrznej. Nową trójkę będą natomiast wyróżniać wąskie i ostro zakończone lampy przednie, lekko zachodzące na błotnik. Z tyłu również będą węższe reflektory, lepiej dopasowane do smukłej sylwetki pojazdu.

We wnętrzu będzie tak jak w nowych BMW X5 czy serii 8. Będzie mniej przełączników, a panel klimatyzacji znajdzie się pomiędzy kratkami wentylacji. Oczywiscie nie zabraknie też wyświetlacza na szczycie deski rozdzielczej.

Nową trójkę będzie wyróżniać mały współczynnikowi oporów powietrza (Cx=0,23). Poza tym w stosunku do poprzednika będzie obiżony środek ciężkości i zredukowana masa o 50 kg. Wszystko to ma przyczynić się do lepszego prowadzenia oraz mniejszego zużycia paliwa.

Premiera BMW serii 3 odbędzie się podczas tegorocznych targów w Paryżu.