Mitsubishi Outlander PHEV 2020 wjeżdża do salonów

W polskich salonach Mitsubishi Motors można już składać zamówienia na najnowszy model Outlander PHEV 2020 – jeden z najpopularniejszych na świecie SUV-ów z napędem hybrydowym typu plug-in. W podstawowej wersji Intense PHEV auto kosztuje 175 990 zł.

Do największych atutów tego modelu należą przede wszystkim: praktyczność dużego SUV-a w połączeniu z hybrydowym napędem na 4 koła,  znakomicie wyciszone wnętrze, duży zasięg I łatwe ładowanie baterii (także z gniazdka 230 V) w połączeniu z niską emisją CO2 na poziomie 46 g/km mierzoną w systemie WLTP. Warto podkreślić wszechstronność Outlandera PHEV – kiedy chcemy, pojazd jest napędzany wyłącznie silnikami elektrycznymi – np. w strefie bezemisyjnej zaś napęd hybrydowy umożliwi nam dłuższą podróż.

Opracowany na bazie pojazdu w pełni elektrycznego Mitsubishi Outlander PHEV, dysponuje niewymagającym skrzyni biegów, zespołem napędowym, składającym się z silnika elektrycznego napędzającego przednią oś i silnika elektrycznego dedykowanego dla osi tylnej. Takie rozwiązanie gwarantuje energetyczną wydajność, płynność jazdy i oszczędność paliwa.  Mitsubishi Outlander PHEV 2020 wyposażono w układ napędowy o mocy 224 KM, wspierany przez nowy silnik benzynowy o pojemności 2,4 litra. Inne ulepszenia obejmują m.in. akumulator o zwiększonej o 15% pojemności i o 10% większej mocy oraz wzmocniony o 17% silnik elektryczny. Samochód otrzymał również dwa dodatkowe tryby jazdy: sportowy i jazdy po śniegu. Najnowszy model firmy spod znaku trzech diamentów, to jedyny pojazd PHEV w klasie SUV, który może być ładowany ze stacji szybkiego ładowania. To także jedyny samochód PHEV na rynku, który oferuje 2 gniazda 1500W, dające możliwość podłączenia dowolnego odbiornika energii o napięciu 230 V. Co ciekawe, wydajność instalacji samochodu pozwala wykorzystać go do zasilania typowego gospodarstwa domowego przez 10 dni. To szczególny atut, którego wartość doceniają mieszkańcy pozbawieni dostępu do prądu np. podczas klęsk żywiołowych.

Nowe Mitsubishi Outlander PHEV 2020 jest dostępne w 3 wersjach, a na liście wyposażenia znalazły się między innymi światła mijania i drogowe typu LED, system kamer 360 stopni z kamerą cofania, skórzana tapicerka z ozdobnymi przeszyciami, podgrzewana kierownica I szyba czołowa, elektryczne ogrzewanie kabiny, elektrycznie sterowana pokrywa bagażnika, system łączności Mitsubishi Remote Control, stacja multimedialna SDA z 8-calowym ekranem dotykowym I interfejsem Android Auto/Apple Car Play, nagłośnienie Mitsubishi Power Sound System, przyłącze do szybkiego ładowania oraz pakiet najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa – BSW, RCTA, FCM, LDW z tempomatem adaptacyjnym ACC.

Nabywcy tego samochodu otrzymują od producenta 8 lat gwarancji (do przebiegu 160 000 km) na elektryczny układ napędowy wraz z akumulatorami. Natomiast cały pojazd jest objęty 5-letnią gwarancją z limitem 100 000 km wraz z 5-letnim, nielimitowanym przebiegiem pakietem Mitsubishi Assistance Package.

W podstawowej wersji Intense PHEV auto kosztuje 175 990 zł. Natomiast miesięczne raty przy zakupie nowego modelu Mitsubishi Outlander PHEV 2020 rozpoczynają się od 1908 zł netto w przypadku leasingu i 1996 zł brutto dla kredytu.

(TSz)
Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *