Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC debiutuje w Polsce

Mercedes poszerza swoje portfolio o luksusowego SUV-a. Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC korzysta ze zelektryfikowanego, 4-litrowego silnika V8 biturbo o mocy 557 KM.

Samochody sygnowane nazwą Maybach od blisko 100 lat reprezentują najwyższy poziom luksusu i komfortu w połączeniu z najnowocześniejszą techniką. Maksymą założyciela firmy, Wilhelma Maybacha, było tworzenie rzeczy najlepszych z najlepszych. Od 2014 r. tradycje te kontynuuje marka Mercedes-Maybach i jej limuzyna Mercedes-Maybach Klasy S, która jak dotychczas znalazła na świecie ok. 50 tys. nabywców. Teraz dołącza do niej pierwszy luksusowy SUV oznaczony charakterystycznym, podwójnym „M” – GLS 600 4MATIC.

Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC wyróżnia się licznymi chromowanymi akcentami oraz 22- lub 23-calowymi obręczami, a także dwukolorowym lakierowaniem. Elementy kabiny standardowo wykończono skórą nappa, a seryjna specyfikacja obejmuje także panoramiczne okno dachowe oraz wentylowane siedzenia z funkcją masażu. Podróżujący w drugim rzędzie mają do dyspozycji m.in. elektrycznie sterowane rolety tylnych okien oraz rozkładane zewnętrzne miejsca kanapy, również ustawiane elektrycznie. Na życzenie dostępna jest rozbudowana tylna konsola środkowa ze stolikami a nawet z lodówką. Funkcjami z zakresu komfortu i rozrywki można intuicyjnie sterować z poziomu tylnych siedzeń za pomocą standardowego tabletu MBUX. Dostęp do kabiny ułatwiają automatycznie rozkładane stopnie progowe, specjalnie poszerzone w obszarze tylnych drzwi.

Do napędu auta służy hybrydowa jednostka 4.0 V8 biturbo o mocy 557 KM, rozwijająca 730 Nm maksymalnego momentu obrotowego, wyposażona w instalację 48 V. Nowy luksusowy SUV Mercedesa przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,9 s i rozpędza się maksymalnie do 250 km/h. Zużycie benzyny w cyklu mieszanym wynosi 13,0-13,4 l/100 km.

Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC kosztuje w Polsce od 802 400 zł, a jego nabywcy mają do wyboru wyjątkowo szerokie możliwości personalizacji.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *