Mercedes Marco Polo HORIZON – kamper i auto biznesowe klasy premium

Rodzina kompaktowych kamperów Mercedesa z serii Marco Polo powiększyła się o wariant Marco Polo HORIZON. To propozycja dla tych, którzy oczekują prowadzenia i wysokiej jakości designu samochodu osobowego, a jednocześnie potrzebują elastycznego auta do aktywnego wypoczynku, przekonują włodarze koncernu ze Stuttgartu.

„Marco Polo i Marco Polo ACTIVITY są wśród naszych klientów bardzo popularne. Z tego względu zdecydowaliśmy się poszerzyć nasze portfolio kompaktowych kamperów o Marco Polo HORIZON” – powiedział Klaus Maier, szef marketingu i sprzedaży Mercedes-Benz Vans podczas międzynarodowych targów „Caravan, Motor, Touristik” w Stuttgarcie, trwających od 14 do 22 stycznia br., miejscu gdzie odbyła się oficjalna prezentacja modelu.

Standardowy wariant Marco Polo bazuje na Klasie V i oferuje przestrzeń mieszkalną dla maksymalnie czterech osób. Wyposażono go w kuchnię, garderobę, obrotowe przednie fotele, kanapę z rozkładanym łóżkiem oraz łóżko dachowe. W wersji HORIZON łączy zalety wariantów Marco Polo i Marco Polo ACTIVITY (bazuje na Vito Tourer). Zależnie od potrzeb wnętrze można umeblować pięcioma standardowymi miejscami (trzyosobowa kanapa w drugim rzędzie i dwa obrotowe fotele z przodu), czterema komfortowymi miejscami z tyłu lub nawet siedmioma miejscami (trzyosobowa kanapa w drugim rzędzie plus dwa dodatkowe pojedyncze fotele w pierwszym). Jeśli użytkownik potrzebuje dodatkowej przestrzeni, siedzenia można wymontować, uzyskując dodatkową przestrzeń do transportu sprzętu sportowego lub wypoczynkowego – codzienny van zamienia się wówczas w pojazd rekreacyjny. Marco Polo HORIZON zapewnia też odpowiedni komfort snu. Komfortowe łóżko dla dwóch osób ma wymiary 2,05 x 1,13 m. Zależnie od konfiguracji foteli miejsce do spania oferuje też tylna kanapa, która po rozłożeniu mierzy 1,93 x 1,35 m i pomieści nawet trzy osoby. Pod kanapą znajdują się dwie szuflady do przechowywania np. pościeli.

Bazujący na Klasie V kokpit i kabina Marco Polo HORIZON oferują szerokie możliwości indywidualizacji wysokiej jakości materiałami: do wyboru są okładziny drewnopodobne, o wyglądzie lakieru fortepianowego lub metalu. Bogata lista opcji, takich jak skórzana tapicerka Lugano czy linia AMG, pozwala dopasować kampera do zróżnicowanych upodobań.

Dla Marco Polo HORIZON będą dostępne także usługi Mercedes me connect. Klienci zyskają możliwość łatwego połączenia się z ich pojazdem za pomocą smartfona, tabletu lub komputera. Zakres standardowych, bezpłatnych usług Mercedes me connect obejmuje pomoc w razie wypadku i awarii, zarządzanie czynnościami serwisowymi oraz telediagnostykę i diagnostykę zdalną. W ramach dodatkowych opcji dostępne są m.in. informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, a także liczne usługi zdalne, takie jak sterowanie opcjonalnym ogrzewaniem postojowym. W ten sposób użytkownik Marco Polo HORIZON może cieszyć się wygodą, jaką oferują nowoczesne technologie łączności.

Marco Polo HORIZON oferowany jest ze znanymi z Klasy V silnikami Diesla o mocy od 136 KM przez 163 KM do 190 KM. Alternatywą dla standardowego napędu na tylne koła jest napęd na obie osie 4MATIC – oba warianty łączą się z 7-stopniową przekładnią automatyczną 7G-TRONIC PLUS (średnie zużycie paliwa: 6,0-6,8 l/100 km, średnia emisja CO2: 158-179 g/km).

Pod koniec roku Marco Polo z kierownicą po prawej stronie zadebiutuje w Wielkiej Brytanii. W Polsce ceny zaczynać się będą od 165 800 zł netto, a zamówienia można będzie składać od lutego bieżącego roku.

Źródło: Mercedes-Benz; oprac. (MF/jab)