Mercedes Concept EQT – van przyszłości klasy premium [Galeria]

Zaprezentowany przez Mercedesa Concept EQT jest zapowiedzią w pełni elektrycznej wersji klasy T. Czy tak będzie wyglądał pierwszy seryjnie produkowany model klasy premium w segmencie małych vanów?

Concept EQT to prototyp zbliżony do wersji seryjnej pojazd, który łączy dużą i wielofunkcyjną przestrzeń dla maksymalnie siedmiu pasażerów i obszerny bagażnik z typowym dla Mercedesa wysokim poziomem komfortu, funkcjonalności, łączności i bezpieczeństwa.

Stylistyka nadwozia wyróżnia się wyważonymi proporcjami. Czarny panel z reflektorami LED opływa maskę, na której znajduje się logo firmy. Trójramienne gwiazdy różnej wielkości z efektem 3D są w różnych miejscach nadwozia: począwszy od przedniej maski poprzez 21-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich, aż po panoramiczny dach. Dodatkowo, przednie reflektory LED łączy z tylnymi lampami LED listwa świetlna.

W kabinie Concept EQT wyróżnia się eleganckim kontrastem czerni i bieli. Siedzenia są pokryte białą skórą nappa; aplikacje na środkowej części są wykonane ze skóry pochodzącej z recyklingu. Wzrok przyciąga deska rozdzielcza, której górna część ma kształt profilu skrzydła i łączy się z zestawem wskaźników. Powyżej znajduje się półzamknięty schowek, co zapewnia dostęp do akcesoriów lub dokumentów.

Mercedes Concept EQT ma wymiary: 4945 mm długości, 1863 mm szerokości i 1826 mm wysokości. Auto wyposażone jest w przesuwne drzwi po obu stronach kabiny z dużym wejściem, dzięki czemu można bez problemu dostać się do obu pełnowymiarowych pojedynczych foteli w trzecim rzędzie. W drugim rzędzie siedzeń można zamontować trzy foteliki dziecięce obok siebie. Panoramiczny dach ozdobiony naniesionymi laserem trójramiennymi gwiazdami wypełnia wnętrze światłem. Sylwetka pojazdu, przypominająca z profilu butelkę rozszerzającą się od przodu do tyłu, sprawia, że pojazd wydaje się dłuższy. Stromo zakończony tył z pionową klapą i oknem zapewnia przestronną przestrzeń ładunkową. Jeśli potrzeba więcej miejsca, siedzenia trzeciego rzędu można całkowicie złożyć lub wyjąć.

Nowa Klasa T, która zostanie wprowadzona na rynek w 2022 r., uzupełni portfolio Mercedes-Benz Vans w tym segmencie wraz z przeznaczonym dla klientów biznesowych Citanem, który swoją premierę będzie miał jeszcze w tym roku.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *