Mazda zaprezentuje w Genewie model CX-3

To druga generacja miejskiego SUV-a, zaprojektowana w duchu KODO. W projekcie wykorzystano najnowsze technologie strukturalne Mazdy, określane jako Architektura SKYACTIV-VEHICLE. W gamie jednostek napędowych zaprezentowane zostaną najnowsze silniki SKYACTIV, w tym jednostka SKYACTIV-X z rewolucyjną technologią SPCCI, która bazuje na unikalnej metodzie spalania, łączącej w pełni osiągi silnika benzynowego z doskonałą reakcją silnika wysokoprężnego.

W tym roku w Genewie odbędzie się także europejska premiera jubileuszowej edycji Mazdy MX-5 z okazji 30-lecia modelu. Świętująca trzy dekady swojego istnienia Mazda MX-5 jest najpopularniejszym roadsterem w historii, z ponad milionem egzemplarzy sprzedanych na całym świecie, w tym ponad 350 000 w Europie.

Na stoisku nie zabraknie także całkowicie nowej Mazdy 3 w wersji hatchback i sedan. To pierwsze samochody fabrycznie wyposażone w silnik SKYACTIV-X z innowacyjną technologią SPCCI. Silnik nowej generacji wspomagany jest inteligentnym systemem nazwanym M Hybrid, który sprzyja zwiększeniu oszczędności paliwa i dzięki temu jest bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego.

W Genewie pokazana zostanie także Mazda CX-5 – obecnie najlepiej sprzedający się model z oferty marki. Zmiany modelowe zaplanowane na rok 2019 to podniesienie jakości wykończenia wnętrza oraz polepszenie dynamiki prowadzenia.