Mały lifting Hyundaia i30

Hyundai i30 w obecnej bryle jest na rynku już od dwóch lat. Mimo to przedstawiciele marki postanowili przeprowadzić delikatny lifting tego modelu.

Zmiany są jednak bardzo subtelne. Przeprojektowany został przedni zderzak. Nie jest to jednak żadna nowość, ponieważ jego kształt jest znany z odmiany Fastback. Taka modernizacja jest tłumaczona przez konieczność zachowania spójności w całej gamie modelowej. Przy tej okazji dodano dwa nowe odcienie lakierów – Stellar Blue oraz Olivine Grey.

Koncern wprowadził też nowego diesla 1.6 CRDi z rodziny Smartstream U3. Spełnia on najnowsze wymagania dotyczące norm emisji spalin. Do wyboru będzie jeden z trzech wariantów mocy: 95 KM, 116 KM oraz 136 KM. W zależności od wybranej opcji zsynchronizowana będzie z 6-biegowym manualnem bądź 7-biegową przekładnią DCT. Przy okazji małego liftu wprowadzono flitr cząstek stałych do wszystkich jednostek benzynowych.

We wnętrzu jedyną zmianą jest nowy system inforozrywki z 8-calowym wyświetlaczem. Wprowadzono też pełną łączność z Android Auto oraz Apple CarPlay.