Lexus UX także w wersji elektrycznej

Lexus przygotowuje się do wprowadzenia na rynek modelu UX 300e, czyli elektrycznej odmiany małego crossovera. Nowy bezemisyjny model japońskiego producenta zostanie wprowadzony na wybrane rynki w Europie jeszcze w tym roku.

Inżynierowie Lexusa ulepszyli podwozie i układ napędowy, a także skupili się na wyciszeniu wnętrza. Według producenta, nacisk na minimalizację hałasu i wibracji sprawia, że kabina modelu UX 300e tłumi zakłócenia zewnętrzne, takie jak hałas wiatru i toczenia opon.

Aby skuteczniej zredukować hałas generowany przez wiatr, model UX 300e wyposażono w aerodynamiczne żaluzje w dolnych partiach osłony chłodnicy. Otwierają się one i zamykają automatycznie – zależnie od stanu akumulatora, redukując współczynnik oporu powietrza z poziomu 0,33 do 0,31. Powiększono także osłony podwozia, tworząc aerodynamiczną konstrukcję. Według producenta opony w rozmiarze 18 cali nie zakłócają ciszy w modelu UX 300e, zwiększając stabilność prowadzenia, podczas gdy 17-calowe opony oferują najniższy w swojej klasie współczynnik oporu toczenia (RRC).

UX 300e będzie produkowany w fabryce Lexus Kiusiu w Japonii. Cena modelu oraz jego szczegółowe dane techniczne, nie są jeszcze znane. Na razie, nie wiadomo również, czy elektryczny UX trafi na polski rynek.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *