Kia Sportage piątej generacji

Kia pokazała pierwsze zdjęcia nowego Sportage. To już piąta generacja tego modelu, który wejdzie na rynek ze znacznie zmienionym designem, wykorzystującym nową filozofię projektowania o nazwie „Opposites United”, znaną już z elektrycznej Kii EV6.

Przód nadwozia niewiele przypomina poprzedniego Sportage’a. Wyróżnia je masywna atrapa chłodnicy ciągnącą się przez całą szerokość, w której zatopione zostały światła dzienne w kształcie bumerangu, a główne reflektory umieszczono po bokach. W oczy rzuca się także nowe logo Kia, natomiast dolna część zderzaka posiada szare przetłoczenia podkreślające miejsce zamontowania świateł przeciwmgielnych.

Z boku nadwozie jest smukłe i posiada jedynie jedno wyraźne przetłoczenie pod linią klamek. Projektanci zastosowali dwukolorowe obramowanie okien – z dołu chromowane, a na górze w kolorze czarnym. Wszystko spójnie scala się z chromowaną wstawką wieńczącą linie okien z pokrywą bagażnika, a także opcjonalnym czarnym dachem. Na uwagę zasługują również felgi o dość ciekawym wzorze.

Wnętrze auta prezentuje się bardzo nowocześnie, szczególnie za sprawą zastosowania olbrzymiego wyświetlacza, który scala ze sobą cyfrowe zegary wraz z wyświetlaczem systemu inforozrywki. Projekt deski rozdzielczej zgrabnie łączy ze sobą poszczególne elementy, takie jak panel klimatyzacji i przełączniki po lewej stronie kierownicy. Kia zapewnia, że zastosowane materiały są najwyższej jakości, a klienci będą mogli skorzystać z wielu opcji personalizacji wybranego pojazdu. W ofercie znajdziemy tapicerki m.in. w kolorze białym, czarnym i zielonym.

Wkrótce ma zostać pokazana również uterenowiona wersja X-Line, która wyróżniać się będzie m.in. przeprojektowanymi zderzakami oraz nakładkami na progi. Na razie nie wiadomo, czy ta odmiana będzie miała zwiększony prześwit i dodatkowe tryby jazdy.

Światowa premiera nowej Kii Sportage zapowiadana jest na lipiec i dopiero wtedy poznamy ceny i gamę jednostek napędowych tego modelu. Do salonów sprzedaży auto ma trafić w styczniu 2022 roku.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *