Honda e debiutuje w Polsce

Nowy elektryczny model japońskiego producenta właśnie debiutuje na polskim rynku. Honda e ma oryginalną stylistykę nadwozia i wiele elementów w stylu retro. Ceny kolejnego bezemisyjnego samochodu z Kraju Kwitnącej Wiśni zaczynają się od 153 000 zł.

Mierząca zaledwie 3894 milimetrów długości, Honda e przypomina życzliwie przyjęty projekt studyjny z 2017 roku. W dwubryłowej sylwetce nadwozia oraz grafice okrągłych świateł widać nawiązanie chociażby do Civica pierwszej generacji czy Hondy N360 z 1966 roku. Powiew nowoczesności to natomiast system wysuwających się klamek oraz oferowany standardowo zestaw kamer, które zastąpiły konwencjonalne lusterka boczne. Kamerki przekazują obraz do dwóch sześciocalowych ekranów znajdujących się na przeciwległych krańcach deski rozdzielczej.

Po zajęciu miejsca w fotelu kierowcę wita zestaw cyfrowych zegarów, obok którego ciągnie się 12,3-calowy ekran dotykowy systemu multimedialnego. Co ciekawe, usługami internetowymi można sterować za pomocą komend głosowych, natomiast ryglowanie i otwieranie drzwi samochodu na odległość zapewnia cyfrowy kluczyk.

Na potrzeby modelu Honda e stworzono odrębną płytę podłogową wraz z układ napędowym przekazującym moc na tylne koła, co według zapewnień producenta gwarantuje typowe dla tej marki wrażenia podczas jazdy.

Samochód został wyposażony w elektryczny silnik dostępny w dwóch wariantach mocy maksymalnej: 136 lub 154 koni mechanicznych. Moment obrotowy osiągnąć może natomiast wartość dochodzącą do 315 Nm. Akumulator o pojemności 35,5 kWh jest jednym z najmniejszych w swojej klasie, lecz po pełnym naładowaniu zapewnia teoretycznie zasięg do około 220 kilometrów.

Oferta katalogowa Hondy e na polskim rynku zaczyna się od 152 900 złotych. Tyle kosztuje 136-konna odmiana napędowa w wersji wyposażenia Base, która zawiera m.in. przednie reflektory LED, 16-calowe obręcze aluminiowe, szklany dach panoramiczny, bezprzewodowy moduł Apple CarPlay, klimatyzację automatyczną, a także system awaryjnego hamowania i tempomat adaptacyjny. Wariant 154-konny, dostępny tylko w specyfikacji poziomu Advance, został wyceniony na kwotę 165 900 złotych. W standardzie dodano chociażby układ kamer 360 stopni, lusterko wsteczne ze zintegrowanym wyświetlaczem, funkcję podgrzewania kierownicy oraz system parkowania automatycznego.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.