Hispano Suiza zaprezentuje elektryczny super samochód

Już w przyszłym miesiącu na Salonie Samochodowym w Genewie zadebiutuje „Carmen” – w pełni elektryczny, super samochód słynnej hiszpańskiej marki samochodów luksusowych Hispano Suiza.

Nazwany po Carmen Mateu, wnuczce założyciela Hispano Suiza, nowy model jest wyrazem klasycznie inspirowanego designu, technologii następnej generacji, ekscytującej mocy i doskonałej inżynierii dynamiki.

Zaprojektowana, opracowana i wyprodukowana w Barcelonie, ręcznie wykonana Carmen bazuje na supersztywnym szkielecie typu  monocoque, wykonanym  z włókien węglowych. Pieczołowicie zaprojektowana konstrukcja ma zapewniać wyjątkowy luksus i wygodę podróżowania, przy zachowaniu innowacyjności i wyjątkowych osiągów elektrycznego napędu.

Nowy model czerpie inspirację z Dubonnet Xenia, jednego z najbardziej eleganckich i luksusowych pojazdów zbudowanych przez Hispano Suizę w 1938 roku. Rozwój i budowę układu napędowego  modelu Carmen partnerowi produkcyjnemu – firmie QEV Technologies.

QEV Technologies z siedzibą w Barcelonie może się pochwalić zespołem wysoko wykwalifikowanych inżynierów z doświadczeniem w zakresie projektowania, inżynierii, badań i rozwoju oraz produkcji dla zespołów Formuły-E oraz wielu producentów samochodów.

Hispano Suiza to historyczna marka należąca dziś do czwartego pokolenia rodziny Suqué Mateu. W latach 1904-1946 Hispano Suiza zbudował ponad 12 000 luksusowych samochodów i 50 000 silników lotniczych. Dzisiaj, firma z siedzibą główną Barcelonie, centrum technicznym i zakładem produkcyjnym Hispano Suiza uosabia dumnego hiszpańskiego ducha z silną rodzinną spuścizną.

Źródło: Hispano Suiza
Zdjęcie: Hispano Suiza Carmen – nowy „hiper luksusowy” grand tourer – monocoque z włókna węglowego