[GENEWA 2018] CUPRA Ateca

Hiszpańska marka Seat postanowiła stworzyć submarkę o dobrze znanej nazwie CUPRA. Do tej pory było to określenie dedykowane najbardziej sportowym odmianom modeli Seata. Podczas genewskich targów, jako osobna marka, CUPRA przedstawiła pierwszy model w swojej ofercie – SUV Ateca.

Model wyposażony jest w silnik 2.0 TSI oferujący moc 300 KM oraz współpracujący z nową 7-stopniową skrzynią biegów DSG, która została zmodyfikowana.

CUPRA Ateca wyposażona jest także w system trakcji 4Drive. System 4Drive analizuje warunki drogowe w czasie rzeczywistym, prędkość samochodu i każdego koła, pozycję kierownicy oraz tryb, aby szybko i stopniowo dostarczać potrzebną moc do odpowiednich kół.

System 4Drive jest zoptymalizowany pod kątem współpracy ze wszystkimi trybami jazdy: normalnym, sportowym, indywidualnym, śniegowym, terenowym oraz z trybem CUPRA, po wybraniu którego silnik przestawia się w tryb jazdy torowej. Auto staje się wtedy dynamiczniejsze, a ustawienie adaptacyjnego zawieszenia nadaje pojazdowi agresywny, sportowy charakter.

CUPRA Ateca może osiągnąć prędkość maksymalną 245 km/h, a na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h potrzebuje zaledwie 5,4 sekundy.