[GENEWA 2018] Audi A6

Nowe Audi A6 to ósma już generacja udanej limuzyny klasy wyższej. Zaawansowany technicznie i elegancki model, wprowadza do tego segmentu szereg innowacji.

Wnętrze modelu w pełni zorientowane jest na cyfrową koncepcję obsługi. Rozbudowana gama rozwiązań z zakresu connectivity i systemów wspomagania kierowcy, zapewnia bezpieczeństwo i wygodę. Model wyposażony jest w funkcje automatycznego parkowania i automatycznego wjazdu do garażu. Adaptacyjny asystent jazdy wspiera kierowcę podczas przyspieszania i hamowania oraz pomaga utrzymać pojazd na obranym pasie ruchu, również w przypadkach gdy droga się zwęża, lub prowadzone są na niej roboty.

Premierowe Audi A6 posiada nowy układ czterech kół skrętnych, który łączy w sobie bezpośrednią reakcję układu kierowniczego ze stabilnością prowadzenia, zmniejszając jednocześnie promień skrętu limuzyny nawet o 1,1 metra.

Początkowo nowe Audi A6 będzie oferowane w Europie z dwoma mocnymi jednostkami napędowymi: 3.0 TFSI o mocy 250 kW (340 KM) oraz 3.0 TDI o mocy 210 kW (286 KM). Oba silniki standardowo wyposażono w układ mild-hybrid, zwiększający komfort podróży i wydajność pojazdu.

Nowe Audi A6 pojawi się na rynku w czerwcu 2018 r.