[GENEWA 2017] Volkswagen Arteon – lepszy od Passata

Na stoisku Volkswagena został zaprezentowany model Arteon. Nowy flagowy model marki ma być większym następcą już nieprodukowanego modelu CC.

7 marca odbyła się premiera Volkswagena Arteon. Jest to ładniejsza wersja Passata, i nieco wyżej od niego pozycjonowana. Jego wygląd zewnętrzy jest dużym zaskoczeniem ponieważ nie do końca się w kanony marki, jakie do tej pory znaliśmy. Auto ma być wygodne dla czterech osób i praktyczne w codziennym użytkowaniu, dzięki przestronnemu wnętrzu oraz bagażnikowi o objętości od 563 do 1557 litrów.

Nazwa Arteon to zbiór słów: „Art” (sztuka) i „eon” (nawiązanie do luksusowego modelu Phideon, następcy Phaetona – rynek chiński).Jest duże prawdopodobieństwo, że Volkswagen właśnie tym modelem ma nieco zamieszać w szeregach marek premium.

Pod względem gamy jednostek napędowych Volkswagena Arteona, do dyspozycji będzie łącznie sześć czterocylindrowych silników. Wśród nich znajdziemy trzy odmiany benzynowe 1.5 TSI 150 KM z funkcją odłączania cylindrów, 2.0 TSI 190 KM i 2.0 TSI 280 KM) oraz trzy warianty wysokoprężne 2.0 TDI o mocach 150, 190 i 240 KM. Każda jednostka napędowa będzie mogła współpracować z 7-stopniową skrzynią DSG. W najmocniejszych odmianach jest to standard, jak i napęd 4MOTION.