[GENEWA 2017] Peugeot Instinct Concept

Prezentowany na Geneva Motor Show 2017 Peugeot Instinct Concept to prototyp samochodu autonomicznego, który ma zapewniać przyjemność z jazdy. Auto zostało wyposażone w platformę Internet o Things (internet rzeczy) Samsung ARTIK Cloud.

Peugeot Instinct Concept to samochód z nadwoziem typu shooting brake. Oferuje cztery tryby: dwa tryby jazdy z udziałem kierowcy (Drive Boost i Drive Relax) i dwa tryby jazdy autonomicznej (Autonomous Sharp i Autonomous Soft).

Peugeot Responsive i-Cockpit zmienia wnętrze w zależności od sposobu użytkowania, wynikającego z jazdy w trybie autonomicznym. Interfejsy zmieniają konfigurację przed, podczas i po zakończeniu jazdy w zależności od wybranego trybu i profilu użytkownika.

Niezależnie od okoliczności, kierowca ma całkowitą kontrolę nad systemem. W trybie autonomicznym może wydać polecenie lub wykonać manewr za pomocą tzw. i-Device’a znajdującego się na konsoli środkowej.

Platforma Samsung ARTIK Cloud w Peugeocie łączy pojazd z chmurą użytkownika. Samochód korzysta z danych, którymi kierowca chce się z nim podzielić: ze smartfona, smartwatcha czy automatyki domowej. Peugeot i Sentiance, przedsiębiorstwo z branży Data Science, przetwarzają i analizują dane w celu zdefiniowania profilu użytkownika. Analiza jest przeprowadzana dynamicznie, a dane są zbierane w sposób ciągły.