Ford Focus Wagon Active

Ford zaprezentował ciekawą wersję Forda Focusa. Wersja Active, jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczona dla osób aktywnych.

Ford Focus Wagon Active stanowi ciekawą alternatywę dla przednionapędowych SUVów. Modyfikacje w odniesieniu do klasycznej odmiany Focusa Wagon są znaczne. Samochód został podniesiony o 30 mm z przodu i 34 mm z tyłu. Do tego dołożono elementy stylistyczne. Nie zabrakło plastików ochronnych czy czarnych relingów dachowych.

We wnętrzu też jest parę dodatków. Specjalnie dla tej wersji zrobiono efektywne przeszycia, kolorowe dekory oraz wstawki w tapicerce. Ma to spowodować ożywienie wnętrza.

Ford na tym jednak nie zaprzestał. Znacząco zostało też zmodyfikowane zawieszenie. W wersji Active zastosowano innego rodzaju amortyzatory, sprężyny, stabilizatory oraz wprowadzono inną geometrię. W systemie trybów jazdy pojawiły się dwa dodatkowe nastawy – Slippery (na śliską nawierzchnię) oraz Trail (na drogi szutrowe).

Ford Focus Active Wagon dostępny będzie z niemal całą gamą jednostek napędowych z gamy Focusa. Niestety, napęd na cztery koła nie jest póki co dostępny nawet za dopłatą.