Bentley Flying Spur w wersji hybrydowej

Bentley Motors ogłosił specyfikację swojego najnowszego modelu hybrydowego Flying Spur. To drugi pojazd w portfolio luksusowej marki z napędem hybrydowym, wpisujący się w zrównoważoną strategię rozwoju Beyond100.

Wprowadzenie nowego hybrydowego modelu Flying Spur przez Bentley Motors podkreśla konsekwencję w realizacji strategii Beyond100, która ma na celu osiągnięcie pełnej neutralności pod względem emisji CO2 oraz elektryfikacji całego portfolio marki do 2030 roku. Pierwszym zelektryfikowanym samochodem marki był luksusowy SUV Bentley Bentayga, którego odświeżona wersja została zaprezentowana w styczniu 2021 roku.

536 KM pod maską

Flying Spur w wersji hybrydowej został zaprojektowany tak, by oferować wrażenia z jazdy w niczym nie ustępujące spalinowemu odpowiednikowi. Nowy układ napędowy łączy 2,9-litrowy silnik benzynowy V6 z zaawansowanym silnikiem elektrycznym, zapewniając moc na poziomie 536 KM i maksymalny moment obrotowy równy 750 Nm – to o 95 KM więcej w porównaniu z pierwszym hybrydowym modelem marki Bentley – Bentaygą Hybrid. Nowy Flying Spur rozpędza się od 0 do 100 km/godz. w 4,3 sekundy i osiąga prędkość maksymalną równą 283 km/h. Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom, takim jak scentralizowanie świec zapłonowych i wtryskiwaczy paliwa, silnik nowej wersji osiąga moc ponad 150 KM na litr, czyli jeszcze więcej niż Flying Spur V8.

Ekologiczny napęd

Zaawansowany silnik elektryczny umieszczony pomiędzy skrzynią biegów a silnikiem benzynowym oferuje moc 134 KM i moment obrotowy równy 400 Nm. Ten synchroniczny napęd wykorzystujący magnesy trwałe dostarcza pełen moment obrotowy, zapewniając ciche przyspieszenie. Szybka reakcja momentu obrotowego minimalizuje wszelkie odczuwalne opóźnienia związane z załączeniem turbosprężarki. Elektryczny silnik zasilany jest przez akumulator litowo-jonowy o pojemności 14,1 kWh, który można całkowicie naładować w ciągu zaledwie dwóch i pół godziny. W trybie elektrycznym zasięg pojazdu wynosi 40 kilometrów zgodnie z badaniami producenta.

Innowacyjne technologie

Wnętrze hybrydowego Flying Supra łączy najnowsze technologie, luksusowe materiały i wyrafinowane wzornictwo dostosowane do pojazdu hybrydowego typu plug-in. Dzięki dedykowanemu przyciskowi kierowca będzie mógł ręcznie zarządzać trzema e-trybami: EV Drive, HybridMode i Hold Mode, które pozwolą kontrolować wykorzystanie akumulatorów podczas podróży. Program EV Drive włącza się natychmiast po uruchomieniu samochodu i ma za zadanie maksymalizować wrażenia z jazdy przy napędzie elektrycznym – jest to rozwiązanie wskaane do jazdy w mieście i na krótszych dystansach. Drugi tryb, Hybrid, zapewnia maksymalizację wydajności i zasięgu pojazdu przy wykorzystaniu danych z inteligentnego systemu nawigacji, co może okazać się przydatne podczas dłuższych podróży. Ostatnia opcja – Hold – równoważy moc obu silników dla utrzymania wysokiego napięcia akumulatora do późniejszego wykorzystania, oszczędzając tym samym energię elektryczną.

Najwyższa jakość

Rzemieślnicy z Crewe jak zwykle zadbali o każdy detal samochodu. Siedem kolorów lakieru w standardzie, dodatkowa paleta 60 kolorów oferowanych przez studio Mulliner na indywidualne zamówienie, specyfikacja Blackline, która stanowi alternatywę dla klasycznych jasnych elementów karoserii – to wszystko ma zapewnić jeszcze bardziej współczesną estetykę nadwozia nowego Flying Spura. W ramach personalizacji wnętrza klienci mają także do wyboru aż 10 dodatkowych kolorów skóry i dwie konfiguracje wnętrza w dwubarwnych opcjach.

Wizualnie model Hybrid różni się od klasycznego V8 eleganckimi szczegółami, takimi jak cztery owalne końcówki rur wydechowych, dyskretna klapka, pod którą kryje się gniazdo do ładowania oraz napis Hybrid umieszczony na dolnej części przedniego błotnika.

Rozszerzone usługi Connected Car

Nowy Flying Spur posiada wiodące w swojej klasie rozwiązania, pozwalające na intuicyjne dostosowanie podróży do potrzeb kierowcy i pasażerów. Dzięki praktycznej aplikacji MyBentley oraz wbudowanej karcie SIM komfort z podróży i pełna kontrola auta zyskują nowe znaczenia. Funkcje My Car Statistics, My Battery Charge oraz My Cabin Comfort pozwalają na zdalne monitorowanie m.in. danych dotyczących pojazdu, procesu ładowania oraz regulację temperatury w kabinie.

Zamówienie na nowego hybrydowego Flying Supra już można składać w salonach Bentleya, natomiast dostawy pierwszych egzemplarzy do klientów rozpoczną się jeszcze przed końcem bieżącego roku.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *