Audi A7 Sportback drugiej generacji

Stylistyka coupé, przestronność limuzyny i wszechstronność Avanta – nowe Audi A7 Sportback łączy w sobie to co najlepsze. Do tego wypełnione jest innowacyjnymi rozwiązaniami z dziedzin współpracy w sieci i cyfryzacji.

W porównaniu do pierwszej wersji modelu, wnętrze nowego Audi A7 wydłużyło się o 21 mm. Bagażnik ma podstawową pojemność 535 l., którą po złożeniu oparć tylnych siedzeń można powiększyć aż do 1390 l. Duże coupé ma długość 4,97 m, szerokość 1,91 m i wysokość tylko 1,42 m. Spojler, zintegrowany z długą pokrywą bagażnika, wysuwa się elektrycznie przy prędkości 120 km/h.

Zaprojektowana przez Audi opcjonalna funkcja sterowania głosowego, to nowatorski system dialogowy posługujący się językiem potocznym. System przetwarza wydane polecenia, wykorzystując w tym procesie informacje zapisane w komputerze pojazdu oraz wiedzę pozyskiwaną z chmury.

Oferta usług online z gamy Audi connect obejmuje różne usługi typu Car-to-X, np. informacje o znakach drogowych, czy informacje o zagrożeniach na drodze. Dla większego komfortu podróży, kierowca może spersonalizować cały system, ustawiając nawet ok. 400 indywidualnych parametrów na osobistym profilu. Nowe Audi A7 rozpoznaje użytkownika już przy otwieraniu samochodu i dopasowuje wiele ustawień do jego indywidualnego profilu.

Cyfrowa funkcja Audi connect key otwiera i zamyka pojazd smartfonem z systemem operacyjnym Android, korzystając z komunikacji pola bliskiego zasięgu (NFC). Kod takiego „kluczyka” może być przekazany przez właściciela pięciu innym osobom lub na pięć innych smartfonów.

Źródło: Audi