Tankowanie coraz droższe, piąty tydzień podwyżek na stacjach

Ceny paliw na stacjach rosną regularnie od pięciu tygodni. Eksperci z branży paliwowej przewidują, że w okresie świąteczno-noworocznym kierowcy mogą spodziewać się kolejnych podwyżek.

„W tym tygodniu średnie ceny prawie wszystkich paliw poszły w górę, wyjątek stanowi LPG” – informują eksperci z e-petrol.pl, portalu zajmującego się monitoringiem rynku paliw w Polsce.

Mniej popularna benzyna 98-oktanowa odnotowała w obecnym badaniu podwyżkę średnio o 8 groszy za litr – przeciętna cena na stacjach wynosi już 5,07 zł/l. O 6 groszy podrożała też benzyna 95-oktanowa. Podobnie było w przypadku cen za litr oleju napędowego. Przeciętnie za litr bezołowiowej 95 kierowcy płacą 4,75 zł, natomiast za diesla 4,64 zł.

Jedynym paliwem jakie odnotowało spadek średniej ceny w tym tygodniu jest LPG. Przeciętna cena autogazu uplasowała się na poziomie 2,28 zł, czyli o 1 grosz niżej, niż przed tygodniem, informuje e-petrol.pl.

Jeśli chodzi o poszczególne regiony kraju, to najtańszym województwem pod względem średniej ceny benzyn i diesla jest Wielkopolskie. Przeciętne ceny tych paliw wyniosły tam: 4,64 zł/l, 4,89 zł/l i 4,57 zł/l. Najniższa średnia cena LPG została odnotowana w województwie świętokrzyskim, znajduje się ona na poziomie 2,24 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl