Kolejne obniżki cen paliw na stacjach

Trend spadkowy na rynku paliw w Polsce trwa w najlepsze. W tym tygodniu najwyraźniej potaniała benzyna 98-oktanowa, choć oczywiście reszta paliw również odnotowała spadki średnich cen, wynika z raportu portalu e-petrol.pl. Za litr benzyny 95 trzeba zapłacić średnio 4,59 zł/l.

Mniej popularna benzyna 98-oktanowa, która w ubiegłym tygodniu odnotowała swoją średnią cenę poniżej 5 złotych za litr nie przestaje tanieć. W tym tygodniu kosztuje przeciętnie 4,91 zł/l, czyli o 8 groszy mniej niż przed tygodniem.

Za litr benzyny 95 trzeba zapłacić średnio 4,59 zł/l, o 5 groszy mniej niż przed tygodniem. Spadek cen w przypadku oleju napędowego był niewiele mniejszy, bo o 4 grosze na litrze. Przeciętna cena tego paliwa uplasowała się na poziomie 4,45 zł/l, donosi e-petro.pl.

Autogaz potaniał on o 2 grosze na litrze. Uśredniona cena tego surowca wynosi 2,15 zł/l. Warto zaznaczyć, że na kilku stacjach na Dolnym i Górnym Śląsku oraz w województwie świętokrzyskim LPG można zatankować poniżej 2 zł/l, czytamy w raporcie.

W tym tygodniu najtańszym województwem pod względem przeciętnej ceny benzyny 95-oktanowej i LPG jest Świętokrzyskie. Średnie ceny wspomnianych paliw znajdują się tam na poziomie 4,46 zł/l i 2,04 zł/l. Również w województwie świętokrzyskim a także na Górnym Śląsku można zatankować najtaniej diesla, przeciętnie za 4,36 zł/l. W województwie ślaskim odnotowana została najniższa średnia cena benzyny 98 wśród wszystkich województw. Wyniosła ona 4,79 zł/l.

Źródło: e-petro.pl
oprac. MF/jab