Toyota wycofuje 2,43 mln hybryd

Według doniesień agencji Kyodo – Toyota wycofuje na całym świecie 2,43 mln samochodów hybrydowych. Przyczyną tak dużej akcji serwisowej jest błąd w oprogramowaniu modeli Prius w odmianach sedan i kombi, wyprodukowanych od października 2008 r. do listopada 2014 r.

Rzeczniczka Toyoty poinformowała, że do autoryzaowanych serwisów zostanie wezwanych 1,2 mln hybryd sprzedanych w Japonii, 830 tys. w Ameryce Północnej i 290 tys. w Europie. Akcja serwisowa będzie realizowana w związku z trzema zgłoszeniami dotyczącymi gaśnięcia silnika, co prowadziło do unieruchomienia samochodu. Koncern zaznaczył, że w związku z usterką systemu nie został spowodowany żaden wypadek. Z doniesień dziennika „Wall Street Journal” wynika, że akcja obejmie również niektóre wersje hybrydowe modelu Auris.

Co ciekawe z tego samego błędu do serwisów w Japonii zostanie wezwanych ponad 9,3 tys. pojazdów Mazda Alexa, znana w Europie jako Mazda 3 MPS, wyprodukowanych między październikiem 2013 r. i listopadem 2014 r. Mazda Motor w ramach porozumienia z Toyotą produkuje pojazdy hybrydowe wykorzystujące to samo oprogramowanie – jak podało Kyodo.

Źródło: PAP/wnp.pl