Toyota przeznaczy ponad milion dolarów na ochronę środowiska

Toyota nawiązała pięcioletnią współpracę z fundacją WWF, w ramach której przekaże na działania ekologiczne milion dolarów. Działania firmy to element programu Toyota Environmental Challenge 2050, który ma zmniejszyć wpływ działalności producenta na środowisko do zera.

Toyota została partnerem programu Living Asian Forest Project fundacji WWF, którego celem jest ochrona lasów tropikalnych w Azji Południowo-Wschodniej. Dotyczy on między innymi zrównoważonego pozyskiwaniu lateksu z drzew kauczukowych do produkcji gumy, która jest podstawowym składnikiem opon samochodowych. Nadmierna eksploatacja plantacji kauczukowców nieuwzględniająca potrzeb środowiska naturalnego powoduje zmniejszanie powierzchni lasów i zagrożenie dla wielu gatunków.

W ramach zawiązanej właśnie współpracy WWF i Toyota będą także wspólnie dążyć do stworzenia modelu społeczeństwa nieemitującego dwutlenku węgla do atmosfery. Ten cel jest zgodny ze strategią Toyota Environmental Challenge 2050. Toyota wesprze też WWF w ochronie zagrożonych gatunków i podnoszeniu świadomości ekologicznej. Toyota jest pierwszym koncernem motoryzacyjnym, który podpisał umowę o globalnym partnerstwie z WWF. Współpraca rozpoczęła się 1 lipca tego roku.

Źródło: Toyota