Porsche zapowiada elektryfikację gamy modelowej

Porsche planuje zelektryfikować w ciągu następnej dekady większość produkowanych przez siebie pojazdów. Jak donosi serwis Automotive News – producent chce wprowadzić alternatywny napęd m.in. w sedanach i SUV-ach. 

Do tej pory Porsche potwierdziło jedynie plany wprowadzenia na rynek w pełni elektrycznego sedana Taycan w drugiej połowie 2019 r. Lutz Meschke zapowiedział jednak, że elektryfikacja tego modelu jest „wyłącznie początkiem” planu realizowanego przez niemieckiego producenta. „Ten pomysł będzie się rozwijać wraz z kolejnymi generacjami Panamery i Cayenne” – powiedział.

Według doniesień, pierwszy elektrycznie zasilany SUV marki ma się pojawić w 2022 roku. Z kolei do 2025 roku ponad połowa gamy Porsche będzie w pełni elektryczna.

Zapewnienia dyrektora finansowego firmy spełniają oczekiwania dotyczące drugiej generacji najlepiej sprzedającego się modelu marki – Macana, która ma pojawić się w ciągu trzech-czterech lat. Nowa wersja samochodu zostanie zbudowana z wykorzystaniem Elektrycznej Platformy Premium (PPE). Należąca do Volkswagena firma Porsche pracuje nad nią wspólnie z siostrzaną marką Audi.

Meschke zapewnił, że jeszcze przez jakiś czas tradycyjny napęd będzie napędzał modele Porsche. Dodał jednak, że Porsche jest „relatywnie małą firmą„, której „nie stać na długoterminowe oferowanie modeli z silnikami spalinowymi jako dodatku do w pełni elektrycznych egzemplarzy„. Producent rozważa również elektryfikację sportowych modeli 718 Cayman i Boxster.

Źródło: wnp.pl