Mini w elektrycznej odsłonie

Podczas New York International Auto Show 2018 MINI zaprezentowało całkowicie elektryczną wersję klasycznego Mini.

Mini Electric łączy w sobie klasyczną stylistykę najpopularniejszego na świecie małego samochodu z przełomową technologią mobilności miejskiej.

Klasyczne Mini Electric zaprezentowane w Nowym Jorku z pewnością pozostanie pojazdem jedynym w swoim rodzaju. Auto powstało na bazie już nieprodukowanego, odrestaurowanego klasycznego Mini Cooper. Czerwony lakier karoserii idealnie komponuje się z kontrastującym białym dachem i pasem na maskę silnika. Uzupełnieniem jest żółte logo Mini Electric w emblemacie marki i na dekielkach kół.

Już podczas targów we Frankfurcie w 2017 r., marka zaprezentowała koncepcyjny model Mini Electric Concept, którego seryjna produkcja ma rozpocząć się w 2019 r., przy okazji 60. rocznicy wprowadzenia na rynek klasycznego modelu Porsche.

W 2008 r. marka zaprezentowała MINI E, który pojawił się w liczbie jedynie około 600 egzemplarzy. Wyniki testów elektrycznego modelu odegrały ważną rolę, wyznaczając drogę dla rozwoju BMW i3, czyli modelu, który od 2013 roku cieszy się dużą popularnością.

W modelu MINI Cooper SE Countryman ALL4 z napędem hybrydowym typu plug-in, połączenie silnika o spalaniu wewnętrznym z napędem elektrycznym pozwoliło uzyskać łączną moc 165 kW/224 KM oraz inteligentny, specyficzny dla hybrydy napęd na cztery koła ALL4. Moc pozyskiwana z obu silników zapewnia mocne przyspieszenie bez uszczerbku dla jazdy z prędkością nawet 125 km/h w trybie całkowicie elektrycznym.

Źródło: Porsche

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *