Elocity zbuduje infrastrukturę ładowania aut elektrycznych dla DPD Polska

Firma kurierska DPD Polska wybrała Elocity jako partnera w obszarze infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych. Firma Elocity zbuduje sieć punktów ładowania pojazdów elektrycznych dla floty DPD Polska.

Zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju DPDgroup, obejmującą cele związane z redukcją emisji CO2 i innych zanieczyszczeń podczas doręczeń oraz rozwojem przyjaznej logistyki miejskiej, ruszył projekt utworzenia własnej floty samochodów zeroemisyjnych. Pierwsze 50 pojazdów przyjaznych dla środowiska wkrótce pojawi się w miastach. Dzięki temu E-flota DPD Polska – już dziś największa na polskim rynku kurierskim – będzie systematycznie rozwijana.

W ramach współpracy Elocity wybuduje dla DPD Polska 150 stacji do ładowania i dostarczy narzędzia do zarządzania całym systemem. Oznacza to, że Elocity będzie odpowiadać za dostępy dla kierowców, obsługę ładowarek w trybie rzeczywistym i monitoring do ładowania samochodów, który ułatwi codzienną obsługę doręczeń.

Elocity oferuje również usługi konsultingowe oraz przygotowuje rozwiązania zaprojektowane pod indywidualne potrzeby partnera. – Dostarczamy technologię niezbędną do właściwego działania floty elektrycznej, gdyż to właśnie infrastruktura stacji ładowania jest krytyczna dla biznesu. Podejmujemy starania, aby cały proces budowania stacji i ładowania samochodów przebiegał sprawnie, co pozwoli nam spełnić oczekiwania partnera związane z rosnącym rynkiem e-commerce i potrzebą ograniczenia uciążliwości łańcucha dystrybucji dla mieszkańców miast – mówi Michał Baranowski, prezes Elocity.

Rozszerzanie floty o pojazdy elektryczne i budowanie kolejnych stacji ładowania pozwala nam znacząco ograniczyć ślad węglowy, co wpisuje się w strategię społecznej odpowiedzialności biznesu realizowaną przez całą DPDgroup. Jesteśmy świadomi wpływu działalności kurierskiej na środowisko naturalne, zwłaszcza w kontekście rosnącego popytu w sektorze e-commerce wynikającego m.in. z ograniczeń w tradycyjnym handlu. Staramy się więc tak realizować obsługę nadań i doręczeń, by były one jak najmniej uciążliwe dla otoczenia – tłumaczy Łukasz Zembowicz, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu i członek Zarządu DPD Polska.

DPDgroup zobowiązała się do 2025 r. znacząco obniżyć ślad węglowy doręczeń w wybranych europejskich miastach i zmniejszyć emisję o co najmniej 80% w porównaniu z rokiem 2020. W tym celu rozszerzy flotę o 7000 pojazdów z napędem alternatywnym, zainstaluje 3600 stacji do ładowania, będzie monitorować jakość powietrza w wybranych miastach i uruchomi 80 nowych oddziałów miejskich.

DPD Polska, która jest ważną częścią DPDgroup, wdraża także inne rozwiązania usprawniające logistykę miejską i redukujące wpływ procesów dystrybucyjnych e-commerce na życie mieszkańców społeczności. Sukcesywnie zagęszcza sieć punktów nadań i odbiorów DPD Pickup, obejmującą automaty paczkowe, punkty nadań i odbiorów oraz DPD Pickup Oddziały Miejskie. Kurierzy pracujący w oddziałach miejskich dostarczają przesyłki za pomocą pojazdów nisko lub zero emisyjnych oraz pieszo, co pozwala ograniczyć ruch kołowy w miastach. Od dwóch lat DPD rozwija model logistyczny polegający na decentralizacji procesów operacyjnych, co ułatwia sortowanie na kierunki w danym regionie, skraca trasy pojazdów liniowych i tym samym ogranicza emisje. Firma otwiera też kolejne obiekty zgodnie z nowoczesnymi standardami energetycznymi, wyposażając je w instalacje fotowoltaiczne oraz oświetlenie LED. DPD Polska regularnie dokonuje certyfikowanych zakupów tzw. „zielonej energii”.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *