Elektryczna ciężarówka marki Toyota

Toyota zaprezentowała nową generację elektrycznej ciężarówki Project Portal 2.0 zasilanej wodorowymi ogniwami paliwowymi. Nowy prototyp posiada o połowę większy zasięg w stosunku do poprzedniego modelu, który wynosi teraz aż 480 km.

Nowa ciężarówka Toyoty o nieoficjalnej nazwie Project Portal Beta posiada zasięg na jednym tankowaniu do 480 km, samochód jest zdecydowanie bardziej zwrotny, ma obszerniejszą kabinę z miejscem do spania, a większą przestrzeń we wnętrzu udało się osiągnąć bez wydłużania rozstawu osi dzięki zaprojektowanemu na nowo zbiornikowi na wodór.

Ciężarówka drugiej generacji rozpocznie pracę jesienią, zwiększając flotę bezemisyjnych pojazdów transportowych w porcie Long Beach w Kalifornii, i obniżając wpływ transportu ciężarowego na środowisko.

Program budowy elektrycznej ciężarówki na wodór wzmacnia pozycję Toyoty jako lidera elektromobilności i ekologicznych rozwiązań w motoryzacji. Wodorowa ciężarówka Project Portal 2.0 w parku pojazdów firmy Toyota Logistics w porcie Long Beach jest elementem realizacji programu Toyota Environmental Challenge 2050, który zakłada m.in. eliminację emisji CO2 z działalności zakładów i budynków Toyoty na całym świecie.

Źródło: Toyota

Wideo

Nowa Toyota RAV4 - Menadżer Floty
III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności