Daimler AG i Geely pracują nad hybrydowym układem napędowym

Koncerny Daimler AG i Geely Holding, wraz ze swoimi spółkami Mercedes-Benz AG i Volvo Cars, rozpoczęły współpracę, której celem jest opracowanie układów napędowych dla nowej generacji pojazdów hybrydowych.

W ramach tej współpracy firmy obie mają wdrożyć nowe rozwiązania dla hybrydowych zespołów napędowych. Obszary potencjalnej współpracy obejmują inżynierię, zaopatrzenie, industrializację oraz środki zwiększające efektywność. Obie grupy postrzegają rozwiązania techniczne z dziedziny efektywnych napędów jako kluczowe w kontekście trwającej transformacji przemysłu motoryzacyjnego.

Silniki będą wytwarzane w należących do współpracujących firm fabrykach układów napędowych w Europie i Chinach i mogą z nich korzystać zarówno Mercedes-Benz AG ze swoimi partnerami w Chinach, jak i marki Geely Holding Groupe, w tym Volvo Cars. Rozważana jest możliwość eksportu silników z Państwa Środka.

Naszym celem pozostaje neutralność pod względem emisji CO2. Chcemy, by do 2039 r. flota naszych nowych aut osobowych była całkowicie neutralna pod kątem emisji dwutlenku węgla. Integralną częścią naszej strategii napędów jest więc konsekwentna elektryfikacja naszego portfolio zespołów napędowych. W tym celu systematycznie je modernizujemy, tak aby do 2030 r. ponad połowę sprzedaży naszych samochodów osobowych stanowiły hybrydy plug-in lub pojazdy wyłącznie elektryczne. Z niecierpliwością czekamy na przyszłość, kiedy razem z jednostką Volvo ICE i Geely zaczniemy dalej wzmacniać nasze synergie w dziedzinie wysoce efektywnych układów napędowych w Chinach – powiedział Markus Schäfer, członek zarządów Daimler AG i Mercedes-Benz AG odpowiedzialny za badania w Grupie Daimler i dyrektor operacyjny.

Za kierowanie projektem oraz efektywność kosztową od strony Mercedes-Benz odpowiada nowo utworzona jednostka Mercedes-Benz Drive Systems.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *