Advertisement

Zamówienia na elektryczną ciężarówkę Tesli ruszyły – znamy ceny modelu Semi

Pierwsza elektryczna ciężarówka Tesli ma już swój cennik. Koszt zakupu najtańszej wersji to suma 150 tys. dolarów. Amerykańskie korporacje takie jak Walmart, J.B. Hunt czy Meijer złożyły już zamówienia na ciągnik Semi. Pojazd na jednym ładowaniu ma przejechać dystans do 480 kilometrów.

Firma należąca do Elona Muska będzie oferować jeszcze dwie inne specyfikacje Tesli Semi. Model z zasięgiem 800 km kosztować ma 180 tys. dolarów. Na pewno ruszy także sprzedaż limitowanej serii ciężarówki, której koszt będzie już jednak przekraczał pułap 200 tys. dolarów.

Według pierwszych szacunków analityków z firmy Morgan Stanley, spodziewano się, że Tesla Semi będzie kosztować około 100 tys. dolarów. Jednak w tym przypadku zakładano, że akumulatory gromadzące prąd będą sprzedawane oddzielnie.

Elon Musk, prezes Tesli twierdzi, że elektryczna ciężarówka będzie konkurencyjnym środkiem transportu ciężkiego w porównaniu ze standardowymi wersjami. Jak wyliczył przejechanie jednej mili w Tesli Semi kosztować będzie 1,26 dol. W standardowej ciężarówce taki koszt to 1,51 dolara.

Każdy zainteresowany zakupem eko-ciężarówki musi wpłacić najpierw depozyt wysokości 20 tys. dolarów. Za limitowaną edycję Semi zapłacić trzeba już z góry. Być może amerykański producent samochodów elektrycznych chce w ten sposób zapewnić sobie płynność finansową. W ostatnim czasie głośno zrobiło się o firmie Muska z powodu załamania sprzedaży. Do końca września wyprodukowała tylko 260 egzemplarzy Modelu 3, który miał mocno podbić zainteresowanie modelami Tesli. Tymczasem zmniejszono prognozy dotyczące produkcji i dostaw.

Z raportu Bloomberga wynika, że przez ostatnie 12 miesięcy Tesla wydawała około 480 tys. dolarów na godzinę. W tym tempie, jeśli nie znajdzie źródeł finansowania, pieniądze mogą skończyć się do najbliższego lata. Tesla oznajmiała ostatnio, że ma środki na działalność, czytamy z kolei na stronach businessinsider.com.

Źródło: Tesla, businessinsider.comWideo

Ruszyła druga edycja Akademii Menadżera Floty!
TEST magazynu Menadżer Floty - Toyota Auris Hybrid Kombi - długi dystans
II Międzynarodowe Targi EkoFlota 2017: Innowacje, Ekologia, Mobilność - podsumowanie
II Międzynarodowe Targi EkoFlota w skrócie
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności