Zainteresowanie elektrycznymi autami rośnie

W poniedziałkowym wydaniu „Puls Biznesu” możemy przeczytać, że jest spore grono Polaków i firm rozwarzających zakup e-samochodów, bez względu na wysoką cenę. Potencjalnych nabywców odstrasza jednak brak rozwiniętej sieci stacji ładowania.

„Puls Biznesu” informuje, że Innogy czyli polski oddział niemieckiego koncernu energetycznego RWE, zlecił badanie oczekiwań potencjalnych polskich użytkowników aut elektrycznych. Zlecenie na wykonanie ankiety powierzono firmie Kantar Public. Przepytała ona 700 osób fizycznych i 300 firm.

Wyniki tego badania pokazały, że dla obu grup  przy zakupie samochodu, najważniejsze są względy ekonomiczne. Te nadal przemawiają na korzyść tańszych aut spalinowych. Mimo to jest grono osób oraz firm, które kupiłoby samochód elektryczy abstrahując od ceny zakupu.

Wyniki są zgodne z naszymi własnymi analizami. Dziś po polskich drogach jeździ ok. 1600 samochodów elektrycznych, a ich liczba może podwajać się co 18-24 miesiące. Sądzę, że będąca w przygotowaniu ustawa o elektromobilności będzie dodatkowym bodźcem rozwoju tego sektora – mówi dziennikowi Artur Stawiarski, dyrektor strategii, rozwoju i M&A w innogy Polska.

Jak podaje dziennik, z przeprowadzonego badania wynika, że co piąty Polak (19%) i co trzecia firma (31%) planuje zakup samochodu w przeciagu najbliższych trzech lat. Jeżeli chodzi o przedział wiekowy to najczęściej są to mężczyźni w wieku 18-24 lata, zarabiający powyżej 3000 zł oraz średnie i duże przedsiębiorstwa.

Źródło: PAP

Wideo

The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] BMWi
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności