Wzrost sprzedaży marki Volkswagen

Marka Volkswagen w styczniu 2018 roku odnotowała wzrost sprzedaży o 7,1% w stosunku do stycznia roku poprzedniego. W Polsce liczba rejestracji nowych Volkswagenów wzrosła o 9,9% i w pierwszym miesiącu roku wyniosła ponad 4 tysiące egzemplarzy.

W Europie dostarczono w styczniu 135 300 nowych samochodów, czyli o 4,9% więcej niż w tym samym miesiącu poprzedniego roku.
Bardzo duży wpływ rejestracji nowych samochodów został odnotowany w Polsce – aż 23,6%. Łącznie w styczniu zarejestrowano w Polsce nieco ponad 4 tysiące nowych Volkswagenów. Najpopularniejszymi modelami wciąż pozostają Golf i Passat.

W Niemczech dostawy okazały się o 12,3% wyższe niż w roku ubiegłym. Duży wpływ miały na to dopłaty do nowych samochodów przyjaznych środowisku. Od czasu ich wprowadzenia, w ramach mechanizmu wymiany aut ze starymi silnikami na auta nowe, sprzedano 100 000 pojazdów.

W styczniu nadal rosły dostawy aut Volkswagena w Chinach. Na tym największym pojedynczym rynku zbyt znalazło prawie 300 tysięcy pojazdów.

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności