Volkswagen Touareg w nowej odsłonie

Nowa generacja Volkswagena Touarega już niebawem ujrzy światło dzienne. Niemiecki producent zaprezentuje SUV-a na początku wiosny.

Touareg, największy z modeli w ofercie Volkswagena, który ma obrazować możliwości i ambicje marki, wkrótce doczeka się kolejnej odsłony. Nowy model ma mieć bardziej wyrazisty design, opracowany przez głównego stylistę Volkswagena Klausa Bischoffa i jego zespół. Zestaw nowoczesnych systemów asystujących ma zapewniać pasażerom najwyższy komfort i bezpieczeństwo jazdy. Touareg będzie wyposażony w Innovision Cockpit – jeden z największych cyfrowych kokpitów w tej klasie aut. Ma on zapewnić szybki dostęp do informacji i usług multimedialnych.

Volkswagen zdradza, że auto otrzyma zawieszenie pneumatyczne i układ tylnej osi skrętnej, a także system zapobiegający przechyłom nadwozia. Flagowy SUV Volkswagena oparty jest na płycie, która pozwala zmniejszyć masę samochodu, co z kolei przekłada się na lepszą dynamikę jazdy i mniejsze zużycie paliwa. Taka samą płyta podłogowa została użyta do budowy innych dużych SUV-ów Grupy Volkswagena, w tym m.in. Audi Q7 czy Porsche Cayenne.

Model będzie dostępny zarówno w wersjach z silnikami benzynowymi i Diesla, a także warianty hybrydowe. Na początku mają pojawić się silniki benzynowe 2.0 oraz 3.0 V6, a także 3-litrowy diesel V6.

Światowa premiera nowego Touarega odbędzie się 23 marca podczas międzynarodowych targów Beijing Auto Show 2018.

Wideo

Nowa Toyota RAV4 - Menadżer Floty
III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności