Volkswagen Amarok – Pickup roku 2018 w plebiscycie „Van of the Year”

Jury konkursu „Van of the Year” przyznało Amarokowi nagrodę dla najlepszego pick-upa. Biorący w głosowaniu dziennikarze motoryzacyjni z całej Europy docenili w użytkowym Volkswagenie silniki V6 o wysokim momencie obrotowym, oraz przestronne i komfortowe wnętrze.

Kapituła złożona ze specjalistów branży transportowej doceniła Amaroka już po raz drugi – w 2010 roku i teraz, nagradzając nową wersję tego modelu. W uzasadnieniu decyzji o przyznaniu nagrody szczególną uwagę zwrócono na prostą i wyrazistą stylistykę oraz wysoką jakość wykonania Amaroka. Nowoczesnością wyróżnia się także jego duża podwójna kabina zapewniająca miejsce dla pięciu osób i będąca swoistym wzorcem wśród aut tej klasy. Jury doceniło ponadto przeznaczone dla kierowcy i pasażera fotele ergoComfort z atestem AGR, przyznawanym przez lekarzy ortopedów, zwróciło także uwagę na jedyną w swoim rodzaju ośmiostopniową automatyczną skrzynię biegów oraz szeroką ofertę silników V6.

„Sposób pracy i elastyczność silnika stawiają wysoko poprzeczkę w segmencie pickup-ów”. I dalej: „Moc nie jest w wypadku Amaroka V6 żadnym wyzwaniem. Szeroki wybór trzylitrowych jednostek TDI o mocy od 120 do 190 kW zadowoli oczekiwania wszystkich klientów szukających wysokiej mocy i momentu obrotowego” – stwierdziło w uzasadnieniu jury IPUA.

Od stycznia do października 2017 roku marka Volkswagen Samochody Użytkowe dostarczyła im 65.200 egzemplarzy Amaroka (w roku poprzednim było to 57.600 aut); oznacza to wzrost o 13,2 procent.

Źródło: Volkswagen Samochody Użytkowe

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności