Toyota wycofuje diesle z Włoch

Toyota poinformowała, że we Włoszech nie będzie już oferować klientom samochodów napędzanych silnikami wysokoprężnymi. Japoński producent już przestał sprzedawać modele z silnikami Diesla: Yaris, Auris i RAV4.

W ramach ekologicznej strategoii japoński producent oferuje premie do 7000 euro wszystkim włoskim klientom, którzy zdecydują się sprzedać swoje stare Diesle za hybrydę Toyoty.

Zaledwie 6 procent sprzedaży nowych samochodów we Włoszech w zeszłym roku było wyposażonych w silnik Diesla. W przypadku modeli Yaris i Auris było to mniej niż 6 procent, podczas gdy dla RAV4 wynik oscylował w granicach 18 procent. Auris i RAV4 będą sprzedawane we Włoszech tylko z napędem hybrydowym. Aygo będzie sprzedawany tylko z silnikami benzynowymi. C-HR i Yaris są sprzedawane w wersjach benzynowych i hybrydowych. Gamę uzupełnia Prius. Toyota będzie nadal oferować wersje wysokoprężne Land Cruiser SUV i pickup Hilux ze względu na oszczędność paliwa i niższą emisję CO2.

„Rdzeniem naszej strategii jest hybryda, im bardziej posuwamy się naprzód, tym mniej potrzeba silników Diesla” – powiedział rzecznik prasowy Toyoty na rynek Włoch.

Hybrydy stanowiły prawie 50 procent sprzedaży Toyoty w Europie Zachodniej w 2017 roku i przekroczą tę liczbę w tym roku. Toyota planuje sprzedaż na 2018 r. na poziomie zbliżonym do 2017 r.

Źródło: Automotive News Europe
oprac. MF/jab

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności