Toyota podzieli się technologią hybrydową z Chinami?

Według Bloomberga – Toyota jest gotowa ujawnić Chinom szczegóły technologii hybrydowej. Takie działanie ma w efekcie przynieść firmie większą obecność na największym na świecie rynku motoryzacyjnym.

Bloomberg relacjonuje, że władze w Pekinie poprosili przedstawicieli Toyoty o podzielenie się technologią hybrydową. Ma ona wspomóc lokalnych producentów w spełnieniu surowszych norm emisji spalin. Przychylenie się do prośby chińskich władz ma otworzyć tamtejszy rynek dla Toyoty i pomóc jej w zwiększeniu sprzedaży.

Japoński producent pojazdów dzięki technologii hybrydowej zyskał dużą popularność w Europie i Japonii. Jednak na rynku chińskim ma z tym duży problem. Dlatego przedstawiona propozycja niesie ze sobą duże korzyści.

Chińczycy uważają, że hybrydy zaczynają być uważane za skutczne narzędzie do obniżenia emisji substancji szkodliwych. Stanowią też dobrą technologię przejściową w dążeniu do elektromobilności. Kolejnym atutem jest fakt, iż chińscy producenci samochodów nie dysponują technologią hybrydową podobną do tej jaką opracowała Toyota – powiedział Bloombergowi anonimowy przedstawiciel władz firmy.

Przez boom gospodarczy w ostatnich czterech dekadach, znaczaco obniżyła się jakość powietrza w Chinach. Jak donosi WHO tylko w 2012 roku zmarło ponad milion Chińczyków, właśnie przez zanieczysczenie powietrza. Szacunki naukowców z organizacji Berkeley Earth mówią o nawet 1,6 mln takich zgonów rocznie – a więc średnio prawie 4,4 tys. zgonów każdego dnia.

Źródło: wnp.pl/PAP

Wideo

Menadżer Floty: Szkolenie Hybrydowa Flota - Czy to się opłaca?
!! Wyprzedzamy nowotwór
Menadżer Floty w Genewie - TOYOTA
Menadżer Floty w Genewie - LEXUS
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności