Toyota Motor Poland partnerem XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju

Toyota, jeden ze światowych liderów produkcji samochodów elektrycznych zasilanych wodorem po raz pierwszy wystąpi jako partner Forum Ekonomicznego. W Krynicy-Zdrój zaprezentuje między innymi model Mirai, wyposażony w ogniwa paliwowe.

Podczas Forum Ekonomicznego Toyota weźmie udział w dwóch panelach dyskusyjnych: „Czy wodór może być paliwem przyszłości” (6 września) oraz „Polski ekotransport – jak elektromobilność, nowe technologie hybrydowe i gazowe zmienią miasta, w których żyjemy” (7 września). Japońska marka chce aby zgromadzone przez nią wiedza i doświadczenie stały się wkładem edukacyjnym do ogólnopolskiego programu rozwoju elektromobilności, a także chce włączyć się w dyskusję o przyszłości elektromobilności w Polsce.

„Podczas Forum pokażemy i udostępnimy do krótkich jazd pokazowych nasz pierwszy seryjnie produkowany samochód wodorowy – Toyotę Mirai, który tak naprawdę jest pojazdem elektrycznym produkującym prąd „na pokładzie”, w ogniwach paliwowych w wyniku reakcji wodoru z tlenem. Dzięki temu rozwiązujemy problem, z którym auta elektryczne borykają się nieprzerwanie od 1912 roku – małego zasięgu i długiego czasu ładowania akumulatorów. W Mirai nie potrzebujemy akumulatorów, proces tankowania wodoru trwa kilka minut, a zasięg tego auta to od 500 do ponad 700 km” – twierdzi Robert Mularczyk, Dyrektor PR Toyota Motor Poland.

Organizowane co roku Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju, określane w Europie mianem „Davos Wschodu”, daje okazję do spotkania międzynarodowego grona ekspertów i liderów życia politycznego, gospodarczego, społecznego i kulturalnego. Bezpośrednia wymiana doświadczeń i poglądów ułatwia podejmowanie wspólnych działań ważnych dla rozwoju współpracy międzynarodowej i międzyregionalnej. W ten sposób Forum już od 27 lat sprzyja budowaniu przyjaznego klimatu dla rozwoju współpracy politycznej i gospodarczej między państwami Unii Europejskiej i ich sąsiadami.

Tegoroczna edycja Forum w Krynicy-Zdroju odbędzie się od 5 do 7 września pod hasłem „Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady?”.

Źródło: Toyota Motor Poland

Wideo

The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] BMWi
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności