Advertisement

Subaru rezygnuje z diesli na rzecz „elektryków”

Subaru zapowiada, że do końca dekady wycofa ze sprzedaży samochody wyposażone w wysokprężne silniki typu boxer. W zamian od 2021 roku japoński producent zamierza wypuścić na rynek linię pojazdów elektrycznych.

Jak donosi japoński dziennik ekonomiczny Kyodo, elektryczne modele Subaru w pierwszej kolejności miałyby trafić do sprzedaży na rodzimym rynku. Wcześniej zostaną wyprodukowane w fabryce Fuji Heavy Industries w prefekturze Gunma. Na początek elektryczne agregaty mają pojawić się pod maskami najbardziej rozpoznawalnych modeli Subaru, sprawdzonych na przestrzeni lat z napędem spalinowym. Mowa tutaj o Legacy, Outback, SUV-ie Forester oraz kultowej Imprezie.

W kolejnym etapie ekspansji linii aut elektrycznych Subaru zamierza uruchomić sprzedaż w Ameryce Północnej, na rynku na który przypada około 60 procent globalnej sprzedaży japońskiej marki, donosi Kyodo. Subaru planuje również rozpoczęcie w 2018 roku sprzedaży aut hybrydowych zasilanych z sieci w Stanach Zjednoczonych.

Boxer diesel stop

Według gazety Kyodo w 2020 roku Subaru ma zaprzestać produkowania aut z silnikami Boxer diesel. Cała siła robocza ma zostać przeniesiona na rozwój pojazdów elektrycznych. W ramach rozszerzenia strategii związanej z elektromobilnością marka Subaru prawdopodobnie dołączy do paktu Toyota-Mazda, który zakłada współpracę przy rozwoju wielu technologii związanej z szeroko pojętym tematem pojazdów elektrycznych i e-mobilnością.

Czytaj także: Toyota i Mazda zacieśniają współpracę

Źródło: Kyodo
oprac. MF/jabWideo

Ruszyła druga edycja Akademii Menadżera Floty!
TEST magazynu Menadżer Floty - Toyota Auris Hybrid Kombi - długi dystans
II Międzynarodowe Targi EkoFlota 2017: Innowacje, Ekologia, Mobilność - podsumowanie
II Międzynarodowe Targi EkoFlota w skrócie
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności