Shell wprowadza nowy system obsługi kart paliwowych

Klienci posiadający karty flotowe euroShell mogą korzystać z nowego systemu transakcyjnego do obsługi kart oraz z nowej platformy Shell Card Online. Umożliwia on kontrolę transakcji w czasie rzeczywistym, elastyczność w definiowaniu ograniczeń dla poszczególnych kart, a także proste definiowanie ograniczeń zakupu produktów.

Jak zapewnia Shell, nowe rozwiązania mają usprawnić procesy związanie z zamówieniami, rozliczeniami, obsługą, a także zapewnić przedsiębiorcom wyższy niż do tej pory poziom kontroli i bezpieczeństwa. Do wprowadzonych zmian należą nowe funkcje raportów na platformie Shell Card Online, które pozwalają na łatwą analizę transakcji oraz szybkie pobieranie danych w celu ich dalszego przetwarzania. Pojawiła się także funkcja tymczasowej blokady posiadanych kart na dowolny, określony czas. Oprócz możliwości definiowania maksymalnych wartości transakcji, nowa platforma Shell Card Online umożliwia określanie własnych, indywidualnych parametrów kontrolnych dla kart paliwowych oraz ustalenie dat i godzin obowiązywania limitów lub ustalenie dodatkowych ograniczeń dla danej kategorii produktów.

W ramach uruchomienia nowej platformy zmieniła się także formuła fakturowania. Układ faktury jest prosty i czytelny, co zapewnia pełną kontrolę wydatków floty. Dodatkowo zostały ujednolicone terminy dostarczania faktur krajowych i międzynarodowych.

Shell, obecny na polskim rynku od 1992 roku, zarządza w Polsce siecią ponad 420 stacji, na których akceptowana jest skierowana do klientów biznesowych karta paliwowa euroShell. Za granicą karta akceptowana jest na ok. 25 tys. stacji paliw w ponad 30 krajach w Europie.

Źródło: Shell Polska
oprac. MF/jab