Rusza budowa S17 i obwodnicy Kołbieli

W miniony czwartek minister infrastruktury poinformował o rozpoczęciu budowy kolejnego odcinka drogi ekspresowej S17 oraz obwodnicy Kołbieli. Jest to rewelacyjna informacja dla kierowców, gdyż zawsze tam tworzyły się gigantyczne korki.

Pieczę nad budową sprawuje firma Starbag, w ramach systemu „projektuj i buduj”. Odcinek węzeł Lubelska – początek obwodnicy Kołbieli ma kosztować ok. 600 mln zł. To jeden z 9 odcinków drogi S17 pomiędzy węzłami Kurów Zachód i Zakręt. W tej chwili w budowie jest ok. 100 km trasy łączącej Warszawę i Lublin.

W celu realizacji trzech odcinków drogi podpisano trzy umowy o dofinansowanie budowy drogi ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Szacuje się, że łączny koszt budowy (Zakręt–Kurów Zachód) to blisko 4,3 mld zł. Z tego ok. 2,1 mld zł trafi do kasy ze środków unijnych.

Okoliczni mieszkańcy oraz kierowcy są zadowoleni z tej informacji. Od wielu lat czekali na tą inwestycję. To właśnie na tym odcinku tworzą się zatory drogowqe, które wymagają dłuższego postoju postoju.

 

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności