PSA wybuduje fabrykę aut elektrycznych w Gliwicach?

Janusz Michałek – prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonominczej, zdradził w rozmowie na antenie Radia eM, że Grupa PSA przymierza się do zbudowania nowej fabryki pojazdów elektrycznych właśnie w Gliwicach. Ostateczna decyzja zapaść jeszcze w tym roku.

Strefa KSSE przyciąga wiele inwestycji motoryzacyjnych. Najlepszym tego przykładem jest GM Opel czy Fiat Powertrain. Poza tym lokowane są tam również zakłady mniejszych firm. Warto dodać, że ubiegły rok był dla KSSE rekordowy. Udało się do tej strefy ściągnąć 58 nowych porojektów o łącznej wartości 3,4 mld. Przyniosło to też inne korzyści. Można wymienić choćby 2 tysiące dodatkowych miejsc pracy.

W tym roku, do pierwszych dni września, KSSE przyciągnęła 39 nowych inwestycji, wartych 1 mld 735 mln zł. Dzięki temu pracę w tym rejonie znalazło 1,3 tys. osób oraz utrzymano 13,8 tys. miejsc pracy.

Z niecierpliwością czekamy na decyzję koncernu PSA. Mogłoby to być nie lada wydarzenie na polskim rynku. Wszczególności, że mówimy o pojazdach elektrycznych.

Źródło: wnp.pl

Wideo

Menadżer Floty: Szkolenie Hybrydowa Flota - Czy to się opłaca?
!! Wyprzedzamy nowotwór
Menadżer Floty w Genewie - TOYOTA
Menadżer Floty w Genewie - LEXUS
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności