Premiera Volvo V60

Firma Volvo Cars przedstawiła światu swój najnowszy model – V60. Według producentów będzie to jeden z najbezpieczniejszych samochodów na świecie.

Nowe Volvo V60 jest dłuższe od swojego poprzednika o ponad 12 cm dłuższe (długość wynosi teraz 476,1 cm). Rozstaw osi zwiększył się natomiast do 287,1 cm. Pojemność bagażnika uległa zmianie aż o 100 litrów. W najnowszej wersji modelu wynosi 530 litrów.

Volvo V60 otrzyma wszystkie systemy bezpieczeństwa znane z takich modeli jak XC60, czy XC90. Wiele zaawansowanych funkcji podnoszących bezpieczeństwo będzie oferowanych jako wyposażenie standardowe.

Jedną z dostępnych funkcji będzie System City Safety, który automatycznie hamuje zmniejszając ryzyko kolizji z innymi pojazdami, ale także z pieszymi, rowerzystami i dużymi zwierzętami. Pod tym względem jest to jedyny taki system na świecie.

W najnowszym modelu V60 wprowadzono poprawioną wersję System Pilot Assist, który wspomaga kierowcę podczas monotonnej jazdy autostradowej. Samochód w tym trybie utrzymuje właściwy pas ruchu, hamuje, przyspiesza i skręca. Nowa wersja systemu lepiej radzi sobie z ostrzejszymi zakrętami.

Model V60 będzie także wyposażony w funkcję Run-off Road Mitigation, Oncoming Lane Mitigation i inne systemy wspomagające.

Volvo V60 będzie to pierwszym kombi, które dołączy do projektu Care by Volvo. Program umożliwia korzystanie z samochodu w ramach stałej raty miesięcznej. Usługa zawiera pakiet ubezpieczeń, opiekę serwisową oraz opony zimowe wraz z możliwością wymiany.

V60 będzie dostępne w dwóch wersjach hybrydowych typu plug-in: T6 Twin Engine AWD 340 KM oraz T8 Twin Engine AWD 390 KM. Ofertę uzupełnią dwie wersje benzynowe T5 (254 KM) i T6 (310 KM) oraz dwa Diesle – D3 150 KM i D4 190 KM.

Samochód zadebiutuje latem 2018 roku w Stanach Zjednoczonych, ponieważ tam będzie produkowane.

Galeria

Źródło: Volvo

Wideo

Toyota Mirai i Powrót do przyszłości
2016 Toyota Land Cruiser 150 - prezentacja
TEST magazynu Menadżer Floty - Toyota Auris Hybrid Kombi - długi dystans
II Międzynarodowe Targi EkoFlota 2017: Innowacje, Ekologia, Mobilność - podsumowanie
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności